Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Šéf Tesly Elon Musk
Šéf Tesly Elon Musk
Autor: čtk

Tesla postaví novou Gigafactory u Berlína, oznámil Musk

13. listopadu, 20:30 - čtk
 Šéf Tesly Elon Musk
Šéf Tesly Elon Musk
Autor: čtk
13. listopadu, 20:30

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to generální ředitel podniku Elon Musk. Ministr hospodářství Peter Altmaier označil záměr Tesly za velký úspěch pro Německo.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk při předávání ocenění „Zlatý volant“ v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

„Rozhodnutí postavit v Německu vysoce moderní továrnu na elektroauta je dalším důkazem atraktivity Německa,“ řekl Altmaier s tím, že Německo má příležitost stát v centru světového dění v oblasti elektrifikaci dopravy. Muskovo prohlášení považuje za skvělou zprávu, neboť závod vytvoří nová pracovní místa. O případných pobídkách zatím Německo podle Altmaiera s Teslou nejednalo, k výrobci elektroaut chce ale země přistupovat jako k jakékoliv jiné automobilové společnosti.

Příchod amerického konkurenta přivítalo dokonce i německé sdružení automobilového průmyslu VDA. „Muskovo oznámení ukazuje důležitost Německa jako místa pro výrobu elektromobilů v Evropě,“ uvedlo sdružení. „Nevyhýbáme se konkurenci, právě naopak,“ dodalo.