HBO, Voyo a Netflix na další týden: Další Cobra Kai, kultovní trilogie a trochu jiná ruská historie - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

HBO, Voyo a Netflix na další týden: Další Cobra Kai, kultovní trilogie a trochu jiná ruská historie

HBO, Voyo a Netflix na další týden: Další Cobra Kai, kultovní trilogie a trochu jiná ruská historie
Zdroj: Netflix

Netflix a HBO GO jsou v tuzemsku jasně nejpopulárnější streamovací platformy, každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto nově přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne – a nově zařazujeme také platformu Voyo, provozovanou televizí Nova. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info.

A co si tedy na Netflixu, Voyo a HBO GO pustit v týdnu od 27. prosince? 

Cobra Kai

Nostalgická jízda na Netflixu pokračuje! Ve čtvrté sérii nesmírně úpěšného pokračování série Karate Kid se opět potkáme s oblíbenými hrdiny Johnnym a Danielem, do akce se pak vrací i padouch z třetího dílu série Terry Silver. Máme se tedy na co těšit!

Foto: Netflix

Čtvrtou řadu oblíbeného seriálu uvede Netflix 31. prosince.

Drž se blízko

Vedle Cobra Kai nás v poslední den roku čeká i dramatická mysteriózní minisérie Drž se blízko. V ní se prolínají příběhy tří zdánlivě nesouvisejících obyvatel Velké Británie. Když jedna z nich, matka tří dětí Megan, obdrží znepokojivé zprávy z minulosti, zatáhne dva souputníky do potemnělého případu, který se dere na povrch. Jak tohle všechno skončí?

Foto: Netflix

I nová netflixovská minisérie debutuje 31. prosince.

Smrt roku 2021!

Stejně jako loni i letos Netflix připravil satirické ohlédnutí za dalším pohnutým rokem. I tentokráte pro nás události uplynulého roku, který opět poznamenala hlavně koronavirová pandemie, okomentují přední osobnosti. Vrátí se například Hugh Grant a těšit se můžeme i na Lucy Liu nebo Tracey Ullman.

Foto: Netflix

Satirický pohled na uplynulý rok nám Netflix naservíruje 27. prosince.

Temná dcera

Leda v podání oscarové Olivie Colman se vydá na zdánlivě klidnou dovolenou k moři. Brzy se zde spřátelí s mladou maminkou a její dcerou. Po čase je ale idylka poněkud narušena a Leda se počíná propadat do temných zákoutí své mysli. Co se děje? A proč Leda při pohledu na matku s dcerou vidí svou minulost? To se dozvíme v dramatickém příběhu, kde Colman doplňují například Dakota Johnson, Peter Sarsgaard nebo Ed Harris.

Foto: Netflix

O Temné dceři se na Netflixu více dozvíme 31. prosince.

Statečné srdce

HBO v povánočním týdnu sází na klasiku! Do jeho nabídky se tak vrátí klasická středověká epická řežba v hlavní roli s Melem Gibsonem, díky které australský herec a režisér sbíral jedno ocenění za druhým. Příběh Williama Wallace a jeho boje s anglickými utlačovateli inspiroval celou řadu dalších více či méně úspěšných historických velkofilmů. Tak si jej připomeňme!

Foto: 20th Century Fox

Gibsonův magnum opus si na HBO GO pustíme od 27. prosince.

12 nezdolných sirotků

Ve sportu se čas od času objeví příběh o nezlomnosti a obrovských úspěších, které berou dech. V dobách hospodářské krize v minulém století napsali skvostný příběh sirotci z Fort Worth. Mladí sportovci se i bez veškeré sportovní výbavy probojovali na prestižní texaský šampionát a zaujali i samotného prezidenta Roosevelta. Za jejich tažením stál hlavně trenér Rusty Russell, který opustil svou komfortní zónu a všechny sirotky přijal za vlastní. Filmovou adaptaci obrovského úspěchu má na svědomí Ty Roberts, v hlavní roli Rustyho zazářil herec Luke Wilson.

Foto: Sony Pictures

Nesmrtelný příběh o sportovním úspěchu na HBO GO dorazí 30. prosince.

Matrix

Do kin dorazil čtvrtý díl slavné ságy, ve kterém se Keanu Reeves po letech vrátil jako Neo, je tedy čas připomenout si tři předcházející. Ty nám nabídne HBO GO už zanedlouho. V ideálním případě je tedy čas zhlédnout trilogii doma a pak rovnou vyrazit na čtyřku do kina.

Foto: Warner Bros.

První tři díly od bratrů/sester Wachowských najdete na HBO GO od 31. prosince.

Hotel Transylvánie

Už v lednu na Amazon Prime debutuje čtvrtý díl animované série na motivy klasických monster od Universalu. Stejně jako v případě Matrixu si tedy můžeme připomenout předcházející filmy, které má na svědomí úspěšný tvůrce animáku Genndy Tartakovsky. Jak to dopadne, když Drákula začne řešit problémy se svou dcerou a co když se oblíbená monstra vypraví na dovolenou?

Foto: DreamWorks

Tři díly oblíbené série uvidíme na HBO GO od 1.ledna.

Veliká

Na Voyo aktuálně najdeme první řadu mimořádně úspěšné historické satiry. V té září Elle Fanning a v příběhu outsiderky s německým původem nám servíruje vzestup budoucí nejslavnější ruské carevny vůbec. V první sérii se Kateřina vdává za Petra, poněkud svéhlavého ruského careviče, a doufá v lepší zítřky. Petrohradský dvůr ji ale změní a ona se rozhodne k moci prodrat násilím. Jediné, co musí udělat, je zabití manžela. Ale to je snad jednoduché, že? Nebo není?

Foto: Hulu

Happy End

Na Voyo si můžeme připomenout i jeden z nejosobitějších československých filmů vůbec. Experimentální snímek od Oldřicha Lipského a Miloše Macourka je natočen pozpátku a sleduje příběh Bedřicha Frydrycha, řezníka, který se „narodí“ na popravišti a postupně odčiní všechny své vraždy a provinění. V hlavní roli exceluje Vladimír Menšík, kterého doplňují i další legendy tuzemské kinematografie jako Josef Abrhám nebo Jaroslava Obermaierová.

Foto: Bontonfilm

Sněhurka

Byť je už po onom hlavním vánočním shonu, stále je ještě čas sledovat kvalitní pohádková dobrodružství. Připomeňme si tedy například adaptaci Sněhurčina příběhu z roku 2012. Tehdy v kinech zářily Sněhurky dvě, ale zatímco Kristen Stewart po boku Chrise Hemswortha v zuřivém boji válčila s ledovou královnou, Lily Collins si slavnou princeznu střihla v pohádkovější adaptaci. Snímek indického vizionáře Tarsema Singha sleduje Sněhurku coby vynalézavou dívku, která hodlá podfouknout královnu v podání podobně neodolatelné Julie Roberts.

Foto: Relativity Media

Všechny tři projekty si aktuálně můžeme pustit na Voyo.