Volkswagen investuje miliardu eur do aktivit v Indii, nad kterými přebírá kontrolu Škoda - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Volkswagen investuje miliardu eur do aktivit v Indii, nad kterými přebírá kontrolu Škoda

, čtk,
Volkswagen investuje miliardu eur do aktivit v Indii, nad kterými přebírá kontrolu Škoda
Zdroj: Tomáš Novák, Euro

Německý automobilový koncern Volkswagen plánuje rozšiřovat své aktivity v Indii, nad kterými přebírá zodpovědnost česká divize Škoda Auto. Předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier v Dillí uvedl, že VW hodlá v zemi investovat miliardu eur (26 miliard korun). Cílem je zvýšit do roku 2025 podíl značek VW a Škoda na indickém trhu na pět procent.

Podle prohlášení představitelů Škody Auto koncern v Indii plánuje rozšíření výrobních aktivit ve městě Aurangábád, vytvoření nového vývojového centra a rozšíření sítě prodejců. Škoda Auto posoudí i možnost vývozu aut vyrobených v Indii, uvedla agentura Reuters.

Koncern VW chce v zemi vytvořit více než 4000 nových pracovních míst. Německý list Automobilwoche upozornil, že v loňském roce činil podíl všech koncernových značek v Indii pouze 0,7 procenta.


Přes Indii do Jižní Ameriky. Škoda má plán pro expanzi

 Předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier na autosalonu v Ženevě


Maier uvedl, že Volkswagen měl doposud s plněním svých růstových cílů v Indii problémy. Rozhodnutí předat zodpovědnost za Indii automobilce Škoda Auto oznámil koncern minulý měsíc.

Škoda Auto loni zvýšila odbyt v Indii ve srovnání s předchozím rokem o více než 30 procent na 17 100 vozů. Na indickém subkontinentu automobilka působí od roku 2001 a v současnosti nabízí v Indii čtyři modelové řady – Rapid, Octavia, Superb a Kodiaq. Rapid se vyrábí v továrně v Púně, zatímco modely Octavia, Superb a Kodiaq firma vyrábí v Aurangábádu.

Dále čtěte:

Volkswagen byl ve čtvrtletí největší automobilkou. Koncernu vzrostly tržby na 1,5 bilionu

Škoda chystá SUV-kabriolet. Ale jen koncept, prodávat se nebude

Škoda se v rámci VW dostane do skupiny Volume. Bude v ní i se Seatem

Už čtvrté SUV pro Čínu. Škoda představí do konce roku další model pro tamní trh