Škoda Transportation dodá lotyšské Rize tramvaje se zpožděním, má zaplatit pokutu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Škoda Transportation dodá lotyšské Rize tramvaje se zpožděním, má zaplatit pokutu

, čtk,
Škoda Transportation dodá lotyšské Rize tramvaje se zpožděním, má zaplatit pokutu
Zdroj: Škoda Transportation

Plzeňský výrobce dopravních prostředků Škoda Transportation a jeho dceřiná společnost Škoda Electric nedodali dopravnímu podniku v lotyšské Rize včas tramvaje a trolejbusy, rižský podnik proto teď požaduje zaplacení pokuty 5,6 milionu eur (zhruba 144 milionů korun). Zástupci plzeňské firmy vedou s dopravním podnikem jednání, dodávky jsou téměř u konce, uvedla mluvčí Škodovky Lubomíra Černá.

Škoda Transportation nedodala podle deníku E15 včas 13 z 20 tramvají ForCity Alfa a její dceřiná firma Škoda Electric nestihla včas dodat 45 ze 100 trolejbusů 27 Tr. Pokutu má Škoda zaplatit do 20. února, pokud tak neučiní, dopravce by se mohl obrátit na soud, píše list.

„V tomto okamžiku je naší prioritou úspěšné dokončení dodávek, což je téměř u konce. Před několika dny proběhlo první setkání s lotyšskými partnery a v dalších jednáních budeme pokračovat tak, abychom mohli přijít s dobrým řešením zejména pro cestující v Rize,“ uvedla mluvčí Škody Transportation.

Rižský dopravní podnik už za trolejbusy a tramvaje zaplatil předem dohodnutou částku, tedy 132 milionů eur (3,4 miliardy korun) a 62 milionů eur (1,6 miliardy korun).

V lotyšském hlavním městě v současnosti jezdí 33 tramvají Škoda Transportation a dvě stovky trolejbusů. Plzeňská společnost nedávno oznámila, že v Rize zřídí servisní středisko.

Kde se líhnou miliardáři. Bývalí majitelé Škody Holding vydělali až 50 miliard

Škoda Transportation

Dále čtěte:

Velký průzkum týdeníku Euro: Jak platí české podniky?

Motorpal získal miliardovou zakázku v Indii. Očekává skokový růst výroby a tržeb

Škoda Transportation dodá Plzni až 22 tramvají. Hodnota kontraktu má přesáhnout miliardu korun