Krvácíme, pár stehů to nespraví. Koronakrize zapříčinila obrovské ztráty v módní branži - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Krvácíme, pár stehů to nespraví. Koronakrize zapříčinila obrovské ztráty v módní branži

,
Krvácíme, pár stehů to nespraví. Koronakrize zapříčinila obrovské ztráty v módní branži
Zdroj: Jan Mihaliček/Euro

Je poslední srpnový pátek a ve veřejné databázi insolvenčního rejstříku se objevuje další důkaz, jak drtivý byl dopad vládních opatření na tuzemský oděvní byznys. Ikona tuzemské pánské módy, česká značka Blažek, se dostala do potíží a soudce David Hovorka vyhlásil na majetek společnosti Blažek Praha mimořádné moratorium.

„Projektujeme si různé scénáře, jak budou vypadat následující měsíce. Jak se bude vyvíjet pandemie, naše prodeje, nálada zákazníků. Dalším úkolem je vyjednání dohody s našimi věřiteli ohledně úhrady závazků společnosti,“ řekl týdeníku Euro k aktuální situaci majitel značky Ladislav Blažek.

O moratorium požádal sám Blažek. Díky tomu nyní nemohou věřitelé po dlužníkovi žádat splácení dluhů. Cílem je stabilizovat firmu a vyhnout se konkurzu. Podle zákona trvá moratorium tři měsíce s tím, že soud ho může prodloužit o další tři měsíce. Kolik Blažek dluží a jaká je aktuální výše splatných pohledávek, firma nezveřejnila.

\"\"

Minus sto milionů

Do potíží Blažka dostalo nařízení vlády, v jehož důsledku byl nucen zavřít všechny své prodejny, píše se v návrhu na vyhlášení moratoria. Online prodej prý tyto ztráty nemohl ani částečně vykompenzovat, neboť Blažek staví na osobním přístupu a doplňkových službách a ty nebylo možno v období nouzového stavu aplikovat.

Módní dům nyní čelí výpadku tržeb na úrovni sto milionů korun, jak řekl týdeníku Euro Blažek. „Byla znehodnocena investice do jarní marketingové kampaně v hodnotě několika milionů korun,“ dodává. Další ekonomické ztráty přinesl výprodej jarní kolekce, která prý visela bez užitku několik měsíců v uzavřených obchodech. „Momentálně…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?