Janečkova RSJ investuje 1,5 miliardy do výstavby průmyslového parku v severních Čechách - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Janečkova RSJ investuje 1,5 miliardy do výstavby průmyslového parku v severních Čechách

, čtk,
Janečkova RSJ investuje 1,5 miliardy do výstavby průmyslového parku v severních Čechách
Zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Investiční skupina RSJ kolem miliardáře Karla Janečka investuje 1,5 miliardy korun do výstavby nového průmyslového parku u severočeského Jirkova. Investoři koupili ze blíže neurčenou cenu od realitní společnosti Lettenmayer & Partner pozemek, který leží nedaleko Chomutova u silnice první třídy propojující města v severočeské uhelné pánvi. Umožní výstavbu 80 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch.

„Akvizici jsme připravovali se společností Panattoni Europe kvůli parametrům lokality, které jsou ve všech směrech velice pozitivní. Blízkost německého trhu, dostupnost pracovní síly a dodavatelské základny, možnost zahájit výstavbu ve velice krátkém čase,“ řekla webu E15 mluvčí RSJ Petra Musilová.

Výstavba infrastruktury by podle ní měla začít na konci léta. „Výstavbu objektů bychom rádi zahájili pro konkrétní uživatele již před koncem tohoto roku. Vše bude záležet na jednání s možnými uživateli,“ dodala Musilová.


Čtěte: Číňané postaví u Prahy celoevropské centrum pro čínské e-shopy

Nový majitel. Změna vlastníka se týká i logistického centra P3 v polské Poznani


Web E15 připomněl, že do průmyslových nemovitostí RSJ investuje poprvé. „V jiných částech realitního byznysu už ale přítomná je. Například se zakladateli antivirové společnosti Avast Eduardem Kučerou a Pavlem Baudišem koupila kancelářské centrum Enterprise v Praze na Pankráci. RSJ připouští, že s Panattoni chystá ještě další průmyslové projekty. Konkrétní model spolupráce obou společností však podle mluvčí Janečkovy skupiny podléhá obchodnímu tajemství,“ dodal web.

Finanční skupina RSJ obchoduje s finančními deriváty na globálních burzách a spravuje široké investiční portfolio v České republice a v zahraničí. Skupina mimo jiné ovládá společnost Cínovecká deponie, která chce povrchově těžit lithium u Cínovce. Firma už má všechna povolení k těžbě.

Čtěte také:

Accolade posiluje u Baltu. Firma do polské expanze investovala již více než šest miliard korun

Developer CTP téměř za miliardu rozšiřuje centrum v Bukurešti

V Mošnově roste jedinečný logistický areál. Může se stát součástí nové Hedvábné stezky

PPF zcela ovládla kancelářský komplex Metropolis v Moskvě. Koupila i jeho třetí věž


Ohodnoťte tento článek
Diskuze