Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

Emisní laboratoř v Roztokách u Prahy
Emisní laboratoř v Roztokách u Prahy
Autor: TÜV SÜD Czech

ČVUT ve spolupráci s TÜV SÜD dokončila modernizaci emisní laboratoře v Roztokách u Prahy

04. června, 09:57 - Václav Herz
Emisní laboratoř v Roztokách u Prahy
Emisní laboratoř v Roztokách u Prahy
Autor: TÜV SÜD Czech
04. června, 09:57

Centrum vozidel udržitelné mobility Fakulty strojní ČVUT ve spolupráci s TÜV SÜD Czech, světovým lídrem v testování a certifikací výrobků, dokončilo počátkem letošního roku rozsáhlou modernizaci emisní laboratoře v Roztokách u Prahy.

Dlouholetá spolupráce založená na sdílených technologiích, prostorech a odborných kapacitách, byla významně rozšířena v souvislosti s vývojem emisní legislativy o modernizaci emisní laboratoře, vybavené novým měřicím vybavením, dostatečnými zkušebními kapacitami a schopností technologické konverze na vozidla s různou úrovní elektrifikace pohonu.

Fakulta strojní byla schopna investici zafinancovat díky dobré spolupráci zúčastněných stran i daru dr. Tomase Morela, prezidenta Gamma Technologies Inc., s jehož firmou, světovým leaderem v oboru simulací hnacích jednotek vozidel, fakulta dlouhodobě spolupracuje. Rozsáhlá modernizace válcové zkušebny a výstavba nové kondiciační haly začala v srpnu loňského roku.

„Na budoucnost jsme nyní dobře připraveni, i když je zřejmé, že bude obnášet další nové požadavky jak na straně autoprůmyslu, tak na straně schvalovacích orgánů,“ komentoval dokončení modernizace Jiří Socha, ředitel divize Mobility společnosti TÜV SÜD Czech a člen představenstva českého Sdružení automobilového průmyslu. „Touto investicí jsme schopni testovat, případně schvalovat aktuálně vyráběná vozidla. V současné době splňujeme nejnovější požadavky evropské legislativy a jsme připraveni na éru hybridních a elektrických vozidel,“ dodal.

„Pro fakultu strojní toto propojení vědeckovýzkumné činnosti s reálnými požadavky trhu otevírá příležitosti pro kvalitní přípravu absolventů a efektivní zapojení v projektech základního, kolaborativního a smluvního výzkumu v souladu s prohlášením vlády, i nedávno na MPO ČR aktualizované RIS3 strategii ČR, která je základem pro tematické vymezení výzkumných oblastí s důrazem na automobilový výzkum,“ dodávají vedoucí ústavu vozidel Oldřich Vítek a ředitel Centra vozidel udržitelné mobility Bohumil Mareš.