Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Mohammad Džavád Zaríf
Mohammad Džavád Zaríf
Autor: čtk

Spojené státy zařadily ministra zahraničí Íránu na sankční seznam. Je tváří propagandy, tvrdí

01. srpna, 10:00 - čtk
 Mohammad Džavád Zaríf
Mohammad Džavád Zaríf
Autor: čtk
01. srpna, 10:00

Spojené státy zařadily íránského ministra zahraničí Mohammada Džaváda Zarífa na sankční seznam. Oznámilo to americké ministerstvo financí, které sankce spravuje. Zaríf podle agentury Reuters uvedl, že USA ho daly na černou listinu, protože představuje hrozbu pro americkou agendu. Íránský prezident Hasan Rúhání chování Spojených států označil za „dětinské“, podle amerického republikánského senátora Randa Paula toto rozhodnutí zavírá dveře pro dialog s Teheránem.

„Zaríf je mezinárodní tváří režimu, který využívá propagandu a dezinformační kampaně k podpoře jaderného programu, programu balistických raket a teroristických sítí,“ citovala DPA zdůvodnění Zarífova potrestání. „Trpělivost je u konce, prezident Trump rozhodl,“ dodala DPA s odvoláním na nejmenované činitele administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa.

„Důvod, proč mě USA zařadily (na sankční seznam), je to, že jsem hlavním mluvčím Íránu po celém světě,“ napsal Zaríf na twitteru. „Je pravda skutečně tak bolestivá? Nemá to na mě a ani mou rodinu žádný dopad, neboť nemám za hranicemi Íránu žádný majetek a ani zájmy. Děkuji za to, že mě považujete za tak velikou hrozbu vaší agendy,“ dodal íránský ministr zahraničí.