V Mladé Boleslavi začala výroba nového modelu Škoda Scala - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

V Mladé Boleslavi začala výroba nového modelu Škoda Scala

, čtk,
V Mladé Boleslavi začala výroba nového modelu Škoda Scala
Zdroj: Škoda Auto

V závodě automobilky Škoda Auto v Mladé Boleslavi začala sériová výroba nového modelu Scala, z výrobní linky již sjel první vůz. Scala využívá jako první model značky platformu MQB A0 koncernu Volkswagen třeba jako VW Polo, uvedla dnes firma. K zákazníkům se první vozy dostanou v květnu.

Nová platforma umožňuje uplatnění inovativních asistenčních systémů z vozů vyšších segmentů a zajistí vyšší úroveň bezpečnosti a pohodlí ve třídě kompaktních vozů.

„Zcela nový model Scala byl v Mladé Boleslavi navržen, vyvinut a ode dneška je zde také vyráběn,“ řekl člen představenstva společnosti Michael Oeljeklaus.

Zákazníci si budou moci vybírat z pěti motorů. Vedle tří benzinových motorů je k dispozici i jeden naftový agregát. Zemním plynem poháněná varianta bude následovat později v letošním roce.


Škoda do dvou let uvede dvacet nových modelů. První elektromobil nabídne letos

 Škoda Vision E


Nejlevnější varianta Scaly bude stát 369 900 korun. Nepůjde ji ale objednat hned po zahájení prodeje, nejlevněji tak budou moci zájemci Scalu ze začátku pořídit za 394 900 korun. Dealeři přijímají objednávky na Scalu od 18. ledna, na trh bude vůz uveden v dubnu, první vozy budou zákazníkům dodány v květnu. Letos chce automobilka dosáhnout deseti tisíc objednávek nové Scaly.

Škoda Auto
Automobilka loni dodala celosvětově 1,25 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství. Na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává víc než 35 tisíc lidí a je aktivní na více než 100 trzích.

Přečtěte si také:

Prodej aut loni klesl o téměř čtyři procenta. Nejvíce na odbyt šla Škoda Octavia

Škoda letos vyrobila milion aut v rekordní čase, chlubí se šéf firmy Maier

Škoda chce za dva roky prodat 2000 elektromobilů a hybridů

Škoda chystá SUV-kabriolet. Ale jen koncept, prodávat se nebude

Škoda Auto prý nabírá Chorvaty. Není to pravda, reaguje automobilka

Škoda chce ročně ušetřit zhruba 13 miliard korun, oznámil její šéf Maier