Škoda chce za dva roky prodat 2000 elektromobilů a hybridů - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Škoda chce za dva roky prodat 2000 elektromobilů a hybridů

, čtk,
Škoda chce za dva roky prodat 2000 elektromobilů a hybridů
Zdroj: Archiv

Škoda Auto chce v Česku v roce 2020 prodat 2000 elektromobilů a hybridů. Na podzim příštího roku uvede na trh elektrickou verzi modelu Citigo a hybridní Superb. Na setkání s novináři to dnes uvedl ředitel Škoda Auto ČR Luboš Vlček.

Na svůj první elektromobil Citigo začnou brát prodejci Škody předobjednávky v prvním čtvrtletí příštího roku, vyrábět se začne ve třetím kvartále. Zhruba v té době by se měl představit i hybridní Superb. Tento model zároveň čeká příští rok facelift.

První ryze elektrický model vycházející z loňské studie Vision E uvede Škoda na konci roku 2020. Bude mít dojezd 600 kilometrů a kufr o objemu 560 litrů. Elektrické Citigo má mít dojezd kolem 300 kilometrů.

V příštím roce by také všichni prodejci Škody měli budovat síť rychlodobíjecích stanic. Elektrické vozy by podle ředitele Škoda Auto ČR Luboše Vlčka měli prodávat a přijímat na servis všichni prodejci, v každém kraji bude navíc jeden specializovaný dealer schopný provádět náročnější servisní úkony, například výměnu baterií.

Škoda Auto investuje v příštích pěti letech do alternativních pohonů a nových služeb mobility zhruba dvě miliardy eur, tedy přes 50 miliard korun. Jde o nejrozsáhlejší investiční program Škody. V roce 2025 chce mít deset modelů na elektrický pohon, z toho šest čistých elektromobilů.

Dále čtěte:

BMW bude v Číně vyrábět elektromobily. Prodávat se mají na celém světě

Podnikavý důchodce si postavil elektromobil. Z auta, které našel na vrakovišti

Tři veteráni: exmanažeři Opelu a BMW vyvíjejí revoluční elektromobil

Lodní doprava produkuje víc emisí než Německo. Je čas jednat

Renesance dieselu. Bosch slibuje nejčistší naftový motor všech dob