Přepych v Dalmácii: miliardář Vítek investuje v Chorvatsku půl miliardy - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Přepych v Dalmácii: miliardář Vítek investuje v Chorvatsku půl miliardy

,
Přepych v Dalmácii: miliardář Vítek investuje v Chorvatsku půl miliardy
Zdroj: suncanihvar.com

Tuzemský realitní podnikatel Radovan Vítek rekonstruuje a vylepšuje své hotely na chorvatském ostrově Hvar.

Na ostrově Hvar na břehu Jaderského moře v Dalmácii má skupina CPI Property Group (CPI PG) osm hotelů, které nyní procházejí rozsáhlou rekonstrukcí.

„Stejně jako v České republice chceme i v Chorvatsku našim hotelovým hostům dopřát ještě větší komfort a pohodlí, proto jsme připraveni do všech našich hotelů na Hvaru investovat,“ řekl serveru Euro.cz mluvčí skupiny Jan Burian. Tyto investice v první etapě, která už probíhá, dosáhnou 150 milionů kun, tedy 520 milionů korun.

Modernizují se hotely Adriana, Amfora a nejstarší Palace, který je umístěn přímo v historickém centru města. Čtyřhvězdičkový hotel Adriana se dočkal rekonstrukce ještě před zahájením letošní sezóny, hotel Amfora byl rozšířen o šest luxusních apartmánů.


Švýcaři zuří: Vítek zničil sen o olympiádě, vyvlastněte ho

 Zavřená lanovka, ilustrační foto


„Velký projekt představuje kompletní rekonstrukce hotelu Palace, který chceme povýšit na první pětihvězdičkový hotel na Hvaru,“ dodává Burian s tím, že otevírat se bude příští rok.

Celková kapacita resortu se přibližuje tisícovce pokojů, včetně 110 apartmánů. Skupina Radovana Vítka počítá s možným rozšířením kapacity až o 30 procent. CPI PG vlastní přibližně 97 procent akcií Sunčani Hvar Hotels.

Další hotely pak CPI PG provozuje v Itálii a také v Budapešti, Francii či Švýcarsku. Během tří let by měly být ve skupině investovány do hoteliérství zhruba dvě miliardy korun, a počet nocujících by se tak měl zvýšit ke dvěma milionům ročně.

Dále čtěte:

Dovolená, která se finančně vyplatí, aneb česká klasika jménem Chorvatsko

Vítkova CPI posiluje v Polsku. Kupuje pět nákupních center

 Radovan Vítek