Kofola optimalizovala strukturu: základní kapitál si snížila na polovinu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Kofola optimalizovala strukturu: základní kapitál si snížila na polovinu

, čtk,
Kofola optimalizovala strukturu: základní kapitál si snížila na polovinu
Zdroj: Kofola

Mimořádná valná hromada společnosti Kofola ČeskoSlovensko dnes schválila snížení základního kapitálu z 2,23 miliardy na 1,115 miliardy korun, tedy zhruba na polovinu. Firma si tím zajistila zdroje na výplatu dividend.

Záměr snížit základní kapitál Kofola oznámila před měsícem. Základní kapitál firma sníží tak, že zruší 3052 akcií o celkové jmenovité hodnotě 305.200 korun, které jí patří, a jmenovitou hodnotu všech ostatních akcií společnosti sníží ze 100 na 50 korun. Pro akcionáře skupiny Kofola se tím podle mluvčí nic nemění, budou mít stále stejný podíl na stejné firmě.

„Optimalizace struktury vlastního kapitálu je standardní účetně-právní operace, která nám umožní i nadále garantovat vstřícnou dividendovou politiku našim akcionářům,“ uvedl už dříve finanční ředitel skupiny Kofola Daniel Buryš.

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů v Evropě. Má sedm výrobních závodů v Česku, Polsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku a zaměstnává více než 2100 lidí, z toho asi 700 v Česku. K výrobkům firmy patří kromě Kofoly ovocné nápoje a sirupy Jupí, dětské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex, nápoje značky Vinea, Chito, Top Topic nebo Citro Cola. Většinovým majitelem skupiny je společnost Aetos patřící rodině Samarasů a ostatním zakladatelům Kofoly, jimiž jsou akcionáři René Musila a Tomáš Jendřejek. Aetos vlastní 68 procent akcií.

Dále čtěte:

Komu patří Kofola: rodiny Samarasova a Sommerova zjednodušují vlastnickou strukturu

Kofola kupuje slovenského výrobce minerální vody Kláštorná

Přijde český BioLidl? Branže kvalitních potravin hledá cestu z kruhu

Malých prodejen přibývá. Do trendu naskakuje Globus

Rohlíky s vůní benzínu. Na zákazu prodeje o svátcích profitují pumpaři

Řetězec Globus vykořisťoval dodavatele. Dostal pokutu 183 milionů


Ohodnoťte tento článek
Diskuze