Vláda kvůli úmrtí Karla Gotta vyhlásí v sobotu 12. října státní smutek - Euro.cz

Přihlášení

Vláda kvůli úmrtí Karla Gotta vyhlásí v sobotu 12. října státní smutek

, čtk,
Vláda kvůli úmrtí Karla Gotta vyhlásí v sobotu 12. října státní smutek
Zdroj: čtk

Vláda se chystá na sobotu 12. října vyhlásit státní smutek kvůli úmrtí zpěváka Karla Gotta. Smutek připadne na den umělcova pohřbu, který se uskuteční se státními poctami včetně zádušní mše v katedrále svatého Víta.

„Dnes ráno už u nás na úřadě vlády vyjednáváme konkrétní realizaci pohřbu, který bude velice logisticky náročný, protože ten zájem veřejnosti je obrovský. Je na to strašně málo času, protože na to máme de facto týden,“ uvedl premiér Andrej Babiš.

Vláda podle něho od počátku komunikuje se zpěvákovou rodinou. Ta ve čtvrtek oznámila, že se rozhodla pro pohřeb se státními poctami. Poslední rozloučení s Gottem pro veřejnost se bude konat v pátek 11. října od 08:00 do 22:00 v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze. Následující den se bude konat od 11:00 zádušní mše pro pozvané hosty ve svatovítské katedrále na Pražském hradě, kterou bude sloužit kardinál Dominik Duka.


Přečtěte si komentář: Žranice nad rakví s božím tělem

 Jan Brož


Všechny informace ohledně pohřbu Karla Gotta dá rodina zemřelého zpěváka na webové stránky. „Pokud bude nějaká aktuální informace, kterou by manželka pana Gotta potřebovala sdělit veřejnosti, objeví se pouze na oficiálních stránkách Karla Gotta,“ řekla Gottova mluvčí Aneta Stolzová.

Karel Gott zemřel v úterý 1. října po těžké nemoci, bylo mu 80 let.

Čtěte také:

Sinatra východu, legenda, hvězda první velikosti. Úmrtí Gotta má velkou odezvu v evropských médiích

Gottův pohřeb bude se státními poctami. Veřejnost se s ním rozloučí na Žofíně