Tajemnice miliardářů. Šéfka úřadu vlády Tünde Bartha pracovala pro Bakalu, teď pro Babiše - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Tajemnice miliardářů. Šéfka úřadu vlády Tünde Bartha pracovala pro Bakalu, teď pro Babiše

,
Tajemnice miliardářů. Šéfka úřadu vlády Tünde Bartha pracovala pro Bakalu, teď pro Babiše
Zdroj: čtk

Ve Strakově akademii by mohla obývat důstojnou ředitelskou kancelář, ale raději sedí ve skromném předpokoji, odkud vedou dveře přímo k premiérovi. Chce s ním být neustále v kontaktu, což jen ilustruje, jak loajální a blízká je šéfka Úřadu vlády Tünde Bartha k Andreji Babišovi. Vládne jeho kalendářem, tedy tím digitálním. Ten je v plné synchronizaci s obřím listovacím, který premiér nosí všude s sebou.

Jak důležitá může být v Česku funkce „ředitele Kabinetu předsedy vlády“, jsme se mohli v minulosti přesvědčit například u Jany Nečasové (dříve Nagyové), která ve své kanceláři přijímala špičky českého byznysu a zařizovala jim setkání s premiérem. I za Bartha podle informací týdeníku Euro chodí vlivní lidé českého byznysu i politiky jako za prostředníkem k premiérovi. Sama Bartha to nepopírá.

„Je-li nutné se v rámci mých úkolů s někým potkat, probíhají takové schůzky ke konkrétním projektům na Úřadu vlády,“ uvedla pro týdeník Euro Babišova pravá ruka na Úřadu vlády.

Kde se vlastně důležitá úřednice s exoticky znějícím jménem Tünde Bartha vzala a jak se dostala k Babišovi? Pro mnohé může být překvapením, že rodačka z Kráľovského Chlmce na východním Slovensku ještě před několika lety obdobným způsobem sloužila Babišovu úhlavnímu nepříteli, Zdeňku Bakalovi. Byla jeho osobní tajemnicí, předtím působila u jeho maďarského společníka Petera Kadase. Bakalu ale podle svých slov už několik let neviděla. „Jsem za to období vděčná, hodně jsem se toho naučila,“ napsala ke svému někdejšímu působení u česko-švýcarského uhlobarona.


Čtěte komentář: Babiš nejsilnější

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?