Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

 Obrněné vozidlo Titus
Obrněné vozidlo Titus
Autor: Tatra Trucks

Metnarovi stojí další kontrakt. Nákup obrněnců Titus za 6,5 miliardy

Ondřej Stratilík 29. května, 00:03  -  Ondřej Stratilík
 Obrněné vozidlo Titus
Obrněné vozidlo Titus
Autor: Tatra Trucks
29. května, 00:03

Přestože vláda pořízení 62 obrněnců odkývla už předloni v červenci, smlouva stále neexistuje. Prý i kvůli znaleckým posudkům.

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) se dnes na brněnském veletrhu IDET chystá podepsat dva kontrakty. Nejdřív se společností Aero Vodochody uzavře smlouvu na údržbu letounů L-159, pak přijde na řadu posvěcení nákupu 31 těžkých náklaďáků od firmy Tatra Trucks. Tím ale výčet končí, žádné zásadní obchody se v Brně uzavírat nebudou.

Přitom kontraktů, které by bylo potřeba co nejdřív schválit, je na obraně habaděj. Jenže Metnar ani jím pověřený náměstek pro vyzbrojování Filip Říha se zatím do strategických smluv příliš nehrnou. A to je i případ pořízení 62 obrněnců Titus za 5,52 miliardy korun bez DPH (6,5 miliardy s DPH), které mělo být hotové už v dubnu.

„K podpisu smlouvy dojde v létě,“ mluví o novém termínu Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany. A proč vzniklo další zpoždění? „Finalizoval se text smlouvy a čekalo na zpracování znaleckého posudku na cenu,“ odpovídá Fajnor na dotaz týdeníku Euro. Jen pro připomenutí – naprosto stejně resort předloni vysvětloval, proč se odsunulo zpoždění nákupu radarů MADR z Izraele, které mimochodem nejsou koupeny dodnes.