HBO, Voyo a Netflix na další týden: Návrat Geralta z Rivie, lovení monster a scenáristický debut Michala Isteníka - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

HBO, Voyo a Netflix na další týden: Návrat Geralta z Rivie, lovení monster a scenáristický debut Michala Isteníka

HBO, Voyo a Netflix na další týden: Návrat Geralta z Rivie, lovení monster a scenáristický debut Michala Isteníka
Zdroj: Actimmy film

Netflix a HBO GO jsou v tuzemsku jasně nejpopulárnější streamovací platformy, každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto nově přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne – a nově zařazujeme také platformu Voyo, provozovanou televizí Nova. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info.

A co si tedy na Netflixu, Voyo a HBO GO pustit v týdnu od 13. prosince? 

Rychle a zběsile: Závodníci v utajení

Netflix letos uvedl už dvě série divácky oblíbeného spin-offu série Rychle a zběsile. Tony Toretto a jeho parta se v nich vypravili do jižního Tichomoří a do Mexika, nyní nadešel čas vrátit se domů. Nová série s podtitulem Homecoming nám naservíruje konec příběhu, podle všeho by ale měla naznačit pokračování Tonyho dobrodružství v nějakých dalších projektech.

Foto: Netflix

Poslední řadu Závodníků v utajení uvede Netflix 17. prosince.

Zaklínač

Henry Cavill se coby neohrožený Geralt z Rivie vrací v novém velkolepém fantasy dobrodružství. Ve druhé řadě seriálu na motivy nesmrtelného díla Andrzeje Sapkowského se vypravíme do proslulé pevnosti Kaer Morhen a konečně v rámci hrané adaptace poznáme i Geraltova učitele Vesemira. Novinka by měla potěšit knižní i herní fanoušky a podle všeho se dočkáme příjezdu proslulého Divokého honu. Jak si s ním Geralt poradí?

Foto: Netflix

Asi nejočekávanější netflixovký projekt roku 2021 uvidíme už 17. prosince.

Tlusťoch

Chris Cringle, kterého všechny děti na světě znají jako Santu Clause, žije už poněkud všední život. Rozdávání dárků ho nebaví a raději tak popíjí nebo boxuje. Když ale na svátky dojde, dá jednomu rozmazlenému frackovi Billymu pod stromeček jen uhlí, protože chlapec zlobil. No jo, ale co když se Billy rozhodne Santu zabít a pošle na něj námezdního lovce? V hlavních rolích šílené černé komedie se objevují Mel Gibson a Walton Goggins.

Foto: Saban Films

Fatman dorazí na Netflix 14. prosince.

Další várka českých snímků

Ani v prosinci Netflix nezapomíná a každý týden přidává do nabídky další české snímky. Tento týden se tak dočkáme komedie Poslední plavky, kde si hlavní role zahráli Petr Čtvrtníček a Josef Polášek, vcelku povedenou pohádku Nejkrásnější hádanka od Zdeňka Trošky a také zombie komedii Choking Hazard s Jaroslavem Duškem. Vyberete si?

Foto: Bioscop

Další české snímky uvede Netflix 15. prosince.

Angelika

Historické romány manželů Golonových o neohrožené Angelice se v šedesátých letech dočkaly šesti filmových zpracování, ve kterých zářila okouzlující Michèle Mercier. Před několika lety se tuniský rodák Ariel Zeitoun pustil do filmování remaku, který rozhodně rovněž stojí za zhlédnutí. Natáčení probíhalo hlavně v Rakousku, štáb ale filmoval i v tuzemsku, například na hradech Pernštejn, Točník a Žebrák. Nora Arnezeder pak rozhodně je důstojnou nástupnicí Mercier.

Foto: EuropaCorp Distribution

Remake francouzské klasiky na Netflix dorazí 15. prosince.

Maják

Minulý týden jsme do tipů zařadili Čarodějnici od režiséra Roberta Eggerse. A jelikož se jedná o mimořádně talentovaného tvůrce, nesmí jeho projekt chybět v tipech ani dnes. Jeho druhý celovečerák Maják je totiž multižánrovou podívanou kombinující psychothriller s nadpřirozenem a hororem. Dokonalost celého díla podtrhuje výkon dvou herců ztvárňujících strážce majáku, tedy Willema Dafoea a Roberta Pattinsona.

Foto: A24

Druhý snímek Roberta Eggerse přibude do netflixovské nabídky 18. prosince.

Hancock

Will Smith si v roce 2008 zahrál superhrdinu, který se snaží získat nějaké uznání. Hancock sleduje jeho snažení stát se v očích veřejnosti milovaným ochráncem. Začne tak měnit svou image a snaží se působit co nejotevřeněji k lidem. Co když ale potká sexy dívku s podobnými schopnostmi?

Foto: Columbia Pictures

Lehce sarkastickou superhrdinskou komedii uvidíme na HBO GO 16. prosince.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Na HBO GO už brzy uvidíme komiksový film, který úspěšně navázal na svého předchůdce z roku 2005. I druhý díl Millerovy pecky Sin City nás bere do města hříchu, kde se protínají příběhy hlavních postav. Marv v podání Mickeyho Rourka tak neví, jestli pozabíjel desítky lidí, vedle kterých se jednoho rána probudil, zatímco Dwight (Josh Brolin) zase netuší, zda má pomoct své osudové ženě Avě (Eva Green). Režijní duo Frank Miller a Robert Rodriguez se opět nedrží zkrátka, a tak i dvojka nabízí řádně krvavou noirovou podívanou.

Foto: The Weinstein Company

Do města hříchu na HBO GO zavítáme 17. prosince.

Monster Hunter

Veleúspěšná herní série od studia Capcom vyústila v celovečerní snímek. Ten natočil Paul W. S. Anderson a stejně jako v případě své předcházející filmové sérii na motivy videoher obsadil do hlavní role svou životní partnerku Millu Jovovich. Ta si v Monster Hunterovi zahrála vojačku Artemis, která se spolu se svým týmem octne v paralelním světě. Když Artemis zjistí, že alternativní svět je plný obrovských příšer, vrhá se do boje o přežití. Naštěstí se spojí s místním lovcem, který ví, jak ona monstra lovit…

Foto: Sony Pictures

Novou herní adaptaci Paula W. S. Andersona HBO GO nabídne 19. prosince.

22. míle

Když Mark Wahlberg spojí síly se svým oblíbeným režisérem Peterem Bergem, čeká nás většinou pořádná podívaná. V 22. míli si „Marky Mark“ zahrál elitního agenta CIA Silvu, který musí dopravit informátora v podání indonéské akční hvězdy Ika Uwaise na americkou základnu. Co když ale všechno není tak, jak to na první pohled vypadá? Kdo je vůbec v tomto příběhu ten pravý padouch?

Foto: STX Entertainment

Mafiánovi

Legendární herci Robert De Niro a Michelle Pfeiffer si v roztomilé komedii zahráli mafiánského bosse a jeho manželku. Když jednou boss Giovanni Manzoni napráská ostatní rodiny federálům, je přesunut v rámci programu na ochranu svědků do Francie. Ve francouzské Normandii se vydává za spisovatele a usídlí se zde se svou povedenou rodinkou. Povede se jim sžít se se specifickou francouzskou kulturou?

Foto: Relativity Media

Oba dva snímky aktuálně najdeme na Voyo.

Vegani & jelita

Voyo letos uvedlo svůj první originál, kterým byla minisérie Případ Roubal. Jako další projekt, který uvidíme jen exkluzivně na něm, se představí šestidílný seriál Vegani & jelita. Ten je scenáristickým i režijním debutem oblíbeného herce Michala Isteníka (Trpaslík, MOST!) a vznikal v produkci Actimmy filmu. Nova pak získala práva na jeho streamování, díky čemuž se budeme už brzy moci pokochat pohledem na moravskou metropoli Brno. Isteník se chopil i hlavní role a spolu s kolegou Jakubem Uličníkem nabízí příběh dvou mužů ve středním věku, kteří po jedné zvláštní události začnou prožívat jiné životy. Vedle ústřední dvojice se objevují i hvězdní hosté jako Hana Holišová nebo Bolek Polívka.

Foto: Actimmy film

Všech šest epizod nového seriálu uvidíme na Voyo 16. prosince.