Menu Zavřít

Mýtnému hrozí opět zpoždění

Autor: Euro.cz

Výstavba druhé etapy mýtného systému by mohla nabrat významné zpoždění. Úřad na ochranu hospodářské soutěže, který má k systému vydat stanovisko, ještě neobdržel od ministerstva dopravy žádné podklady. Oznámil to Filip Vrána z odboru vnějších vztahů tohoto úřadu.

Řízení ÚOHS přitom může trvat několik týdnů a systém také musí schválit vláda. Teprve potom chce ministerstvo podepsat smlouvu s firmou Kapsch, která systém vybuduje.

„My to známe jenom z tisku a jestli nám to sem někdo pošle nebo nepošle, těžko říci,“ uvedl Vrána. Podle něho jde o poměrně složitou problematiku, kterou může úřad řešit až měsíc.

Zástupci firmy Kapsch přitom již dříve oznámili, že spuštění druhé etapy výběru mýta k 1. lednu 2008 se stihne v případě, že se smlouva se státem podepíše do konce března.

  • Našli jste v článku chybu?

Kvíz týdne

Retro kvíz: Poznáte historické spotřebiče z našich domácností?
1/12 otázek