Menu Zavřít

Meziříčí zřídí metropolitní síť

Autor: Euro.cz

Radnice ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku začne v dubnu budovat vlastní metropolitní síť, která nabídne vysokorychlostní internet. Projekt si vyžádá téměř 15 milionů korun. „Síť bude dokončena zřejmě v srpnu,Ž řekl mluvčí města Josef Beneš. Domy napojené na systém centrálního zásobování teplem budou připojeny optickými kabely.

Radnice ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku začne v dubnu budovat vlastní metropolitní síť, která nabídne vysokorychlostní internet. Projekt si vyžádá téměř 15 milionů korun. „Síť bude dokončena zřejmě v srpnu,Ž řekl mluvčí města Josef Beneš.

Domy napojené na systém centrálního zásobování teplem budou připojeny optickými kabely. Při rekonstrukci rozvodů v roce 2000 se totiž s touto možností již počítalo. Ostatní se mohou připojit bezdrátově s využitím stožáru televizního vysílače. Radnice již také zná orientační ceny za připojení domácností.

Měsíční poplatek bez daně z přidané hodnoty se může pohybovat podle rychlosti od 250 korun do 1000 korun měsíčně. „Přesné sazby určí až provozovatel metropolitní sítě, který vzejde z veřejné soutěže,Ž uvedl Tomáš Plšek z meziříčské radnice.

  • Našli jste v článku chybu?

Kvíz týdne

Retro kvíz: Poznáte historické spotřebiče z našich domácností?
1/12 otázek