Menu Zavřít

Evropští profesionálové na Konopišti

Autor: Euro.cz

Zahraniční hráči vyučovali návštěvníky areálu

Dělový „Canon-start“, který zazněl v sobotu 18. září z Konopiště, byl nepřeslechnutelný. Unikátní kombinace jednotlivých formátů, striktně sportovní pojetí i účast tří hráčů z evropské profesionální European PGA Tour daly turnaji CANON GOLF TEAM CHAMPIONSHIP vyniknout i přes nabitý program letošní golfové sezony.
Japonský výrobce fotografické, video a kancelářské techniky připravil českým příznivcům opravdu nevšední zážitek. Špičkoví profesionálové Paul Lawrie, Tony Johnstone a Peter Baker doplněni o jednoho z našich nejlepších profi hráčů Jakuba Kučeru (vítěze nedávného PGAC Championship) totiž předvedli své umění nejen během sobotního parádního exhibičního utkání na devět jamek, v němž zvítězila dvojice Baker–Lawrie 1 up (po dvou jamkách byl Baker –2, Kučera zaznamenal bod na 9. jamce). Mnoho cenných rad poskytli zahraniční hráči návštěvníkům konopišťského areálu rovněž v nedělní akademii. Předvedli na ní techniku držení, švihu a tvarování jamek a pak si přítomné rozebrali k individuální výuce.
Na následné tiskové konferenci odpovídal na dotazy s brilantním humorem především Tony Johnstone, nejstarší a nejvtipnější z hvězdné trojice. Prozradil na sebe mimo jiné, že golf z jeho života nevymizí ani po skončení aktivní kariéry, protože se mu hodlá věnovat v oblasti designu hřišť. Došlo samozřejmě i na dojmy z právě probíhajícího Ryder Cupu. Přesvědčivé vítězství evropských hráčů správně předpověděli Peter Baker i Paul Lawrie, kteří vyzdvihli především týmový duch družstva oproti daleko individuálněji zaměřeným Američanům.
Pozvání k účasti ve druhém ročníku přijali zástupci významných českých firem. O kvalitě hry na jednom z posledních plnohodnotných turnajů sezony svědčí zejména výsledek dosažený profesionálem Martinem Hurychem, který prošel hřiště dva údery nad jeho par. V týmové soutěži zvítězilo družstvo Novell ve složení profesionál Petr Trčka, Petra Španko, Radim Pácl a Petr Hynek. Zpestřením byla účast českých novinářů – za ideálního golfového počasí se loňské vítězství v Canon Press Trophy podařilo obhájit Jiřímu Nikodýmovi z TV Prima.

  • Našli jste v článku chybu?

Kvíz týdne

Retro kvíz: Poznáte historické spotřebiče z našich domácností?
1/12 otázek