Další silný hráč: zajišťovna Vig Re věří blockchainu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Další silný hráč: zajišťovna Vig Re věří blockchainu

,
Další silný hráč: zajišťovna Vig Re věří blockchainu
Zdroj: Profimedia.cz

Rakouská zajišťovna Vig Re, která sídlí v Praze, se připojila k velkým světovým pojišťovnám a zajišťovnám a investovala do technologie blockchain. Vig Re si jako cíl vybrala firmu B3i. Od nové technologie si pojišťovací průmysl slibuje výrazné zlepšení efektivity a bezpečnosti procesu upisování pojistného, mimo jiné tím, že bude možné s aktivy zajišťoven lépe obchodovat.

Švýcarská blockchainová platforma B3i přijala investici od tří nových akcionářů, kteří se účastnili nového kola financování firmy spolu se stávajícími. Kromě zajišťovny Vig Re, která patří do skupiny Vienna Insurance Group, do firmy investovali ještě Mapfre Re a Deutsche Rück, takže celkový počet akcionářů stoupl na šestnáct. Zajišťovna Vig Re transakci potvrdila webu Euro.cz.

Od stávajících a nových akcionářů získala platforma B3i dohromady 16 milionů dolarů, takže nyní disponuje kapitálem 22 milionů dolarů. „Naše komunita akcionářů a dalších účastníků sítě dnes přesahuje 40 firem, kteří představují víc než polovinu upsaného pojistného na světě a patří k největším pojišťovnám,“ pochlubil se šéf představenstva B3i Antony Elliott.

První produkt chce firma uvést letos ve čtvrtém kvartále. Bude zaměřený na sdílení upisovaného rizika zajišťoven, efektivnější zpracování dat, škod, kapitálu a plateb. Blockchainová technologie by měla výrazně zlepšit efektivitu a bezpečnost upisování pojistného zajišťoven, mimo jiné tím, že bude možné s aktivy zajišťoven lépe obchodovat. A samozřejmě má snížit transakční náklady.

K dalším akcionářům patří Achmea, Aegon, Ageas, Allianz, AXA, Generali, Hannover Re, Liberty Mutual, Munich Re, SCOR, Swiss Re, Tokio Marine a Zurich Insurance Group.

Přečtěte si také:

Šéf Akcenty Cerman: Ze dvou dnů umíme udělat půlhodinu

Po padesátce zrychlit: zkušení byznysmeni vydělávají na kryptoměnách i aplikacích

Na cestě ke 20 tisícům dolarů? Bitcoin se točí ve 4letém cyklu

Kryptoměnová pyramida: podvod za půl miliardy odhalila umělá inteligence