Vlaky za 160 milionů eur. Škoda Transportation dodá na Slovensko soupravy RegioPanter - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Vlaky za 160 milionů eur. Škoda Transportation dodá na Slovensko soupravy RegioPanter

, čtk,
Vlaky za 160 milionů eur. Škoda Transportation dodá na Slovensko soupravy RegioPanter
Zdroj: Profimedia.cz

Konsorcium firem Škoda Transportation a slovenské ŽOS Trnava dodá státnímu slovenskému železničnímu dopravci Železničná spoločnosť Slovensko 25 elektrických vlakových jednotek za 160 milionů eur (4,1 miliardy korun). Obě firmy uspěly v dosud největším tendru svého druhu od vzniku ZSSK. Smlouva s vítězným konsorciem již byla podepsána, zakázku bude ZSSK financovat i z evropských fondů.

„Naše konsorcium uspělo nejen kvůli ceně, ale především kvalitou a technickým řešením již osvědčeného a moderního vozidla, které jezdí v Česku pod názvem RegioPanter,“ uvedl obchodní ředitel Škoda Transportation Jaromír Jelínek.

Většina objednaných vlakových jednotek bude smontována na Slovensku ve firmě ŽOS Trnava. Konsorcium české a slovenské firmy porazilo ve veřejné soutěži švýcarskou společnost Stadler Bussnang.


Kellner sází na sběr dat. Investoval do maďarského startupu Barion

Petr Kellner


Vítězné konsorcium dodá vlakové jednotky pro regionální dopravu během dvou let ve dvou verzích, a to kratší s délkou 80 metrů a s kapacitou 247 míst na sezení a v delší verzi s 343 místy k sezení. Skupina Škoda Transportation dodala vlakové jednotky ZSSK již v minulosti.

ZSSK nasadí nově objednané soupravy na tratě v okolí Žiliny na severu země. První soutěž na dodávku vlakových jednotek ZSSK v roce 2016 zrušila po výtkách Evropské komise ohledně podmínek tendru. Nový tendr dopravce vypsal loni v dubnu.

Dále čtěte:

Kellnerova PPF koupí bulharskou Novu. Největší mediální skupinu v zemi

Kellnerův Home Credit stále roste. Díky Rusku a Číně zvýšil zisk na 6 miliard

Kellner investoval miliardy do hotelu v centru Londýna


Ohodnoťte tento článek
Diskuze