Odklon od snižování nákladů. HSBC během dvou let investuje až 17 miliard liber - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Odklon od snižování nákladů. HSBC během dvou let investuje až 17 miliard liber

, čtk,
Odklon od snižování nákladů. HSBC během dvou let investuje až 17 miliard liber
Zdroj: Profimedia.cz

Britská banka HSBC Holdings Plc. mění strategii, přechází od snižování nákladů k investicím do rozvoje. Na tyto účely hodlá do roku 2020 vynaložit 15 až 17 miliard liber (441 až 450 miliard korun). Zaměří se mimo jiné na nové technologie i na své klíčové asijské trhy, kterými jsou Hongkong a Čína.

Banka tímto definitivně mění strategii, kterou uplatňuje od finanční krize v roce 2008. HSBC od té doby prošla zásadní reorganizací, uzavřela řadu poboček, zrušila tisíce pracovních míst, prodala aktiva a zaměřila se na rychle rostoucí Asii, která má hlavní podíl na jejím zisku.

Podle plánu na léta 2018 až 2020 chce Flint udržet ukazatel kapitálové síly CET1 nad 14 procenty, kde se pohybuje už pět čtvrtletí, a návratnost hmotného kapitálu nad 11 procenty. Výše vyplácených dividend zůstane na stávající úrovni. „Po období restrukturalizace je nyní čas, aby se HSBC dostala zpět do režimu růstu,“ řekl nový šéf banky John Flint.


Jaký potenciál mají banky v mobilu? Čtěte:

Poslední záchvěv revoluce. Banky v mobilu převrat nezpůsobí

Kapitulace. Před deseti lety chtěly začínající fintechové firmy zničit tradiční banky. Dnes uznávají, že to byl naivní nápad.


K hlavním osmi bodům nové strategie patří expanze v Číně, zejména v regionu delty Perlové řeky, jakož i zaměření na britský hypoteční trh. Nalézt řešení slabších výkonů ve Spojených státech se britské bance ale podle zveřejněné strategie nepodařilo. HSBC se tam stále potýká s následky nepodařené akvizice ústavu Household zaměřeného spotřební úvěry, za který v roce 2003 zaplatila 15 miliard dolarů (329 miliard liber).

Čtěte také:

Dubaj se probouzí. Hlavní město arabského byznysu připravuje na velkolepé investice

Johnson se rozpovídal: Brexit může skončit krachem, Trumpovo šílenství má svou metodiku

Curyšské banky si mohou oddechnout. Švýcaři v referendu odmítli změnu bankovního systému


Ohodnoťte tento článek
Diskuze