Nejprodávanější na světě je Toyota Corolla, první místo drží už patnáct let - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Nejprodávanější na světě je Toyota Corolla, první místo drží už patnáct let

, čtk,
Nejprodávanější na světě je Toyota Corolla, první místo drží už patnáct let
Zdroj: Toyota

Celosvětově nejprodávanějším autem letošního roku je, stejně jako loni, Toyota Corolla. Na druhém místě skončil velký americký pick-up Ford F-Series a třetí je Honda Civic. Vyplývá to z údajů webu Focus2move, který sleduje prodej aut ve více než 150 zemích.

Corollu si od ledna do konce října koupilo po celém světě 995 356 řidičů, pro Ford F se rozhodlo o 100 tisíc méně a Hondu Civic zvolilo přes 696 tisíc motoristů.

Na dalších místech skončily SUV Toyota RAV4 a Volkswagen Golf. Do první desítky žebříčku se vešly také modely VW Tiguan a Polo, Honda CR-V, Toyota Camry a Chevrolet Silverado. Nejprodávanější český vůz Škoda Octavia je v polovině čtvrté desítky.

Toyota Corolla zaujímá první příčku žebříčku nejčastěji kupovaných automobilů na světě nepřetržitě od roku 2004. Od roku 1997 je nejlépe prodávaným autem v historii. Začátkem příštího rok na trh dorazí 12. generace Corolly a jako první model se představí se dvěma hybridními pohony v nabídce.


Kupředu, elektrická! Automobilový průmysl v Evropě se dramaticky mění

 Autodrom - ilustrační foto


V pořadí jednotlivých výrobců vede Toyota s podílem přes devět procent. Následují Volkswagen s téměř osmi procenty a třetí je Ford se zhruba šesti procenty trhu.

Focus2move.com své zprávy zpracovává na základě globální databáze automobilů (GAD, Global Auto Database), kterou vede od roku 2010. Databáze vzniká z více než 300 zdrojů, mezi které patří ministerstva dopravy jednotlivých zemí, organizace sdružující výrobce automobilů a všechny další instituce, které mají oficiální statistiky v dané zemi nebo regionu.

Čtěte také:

Nejprodávanější značkou aut je Toyota. Rostou Mitsubishi a Lada

Volkswagen buduje alianci s automobilkou Ford, k montáži aut v USA může využít její závody

Pomalý rozjezd. Elektromobilita v Česku je pořád v plenkách

Svět v roce 2040: díky elektromobilům klesne spotřeba ropy o 7 procent

Chceš, nechceš, musíš! Nucení automobilek do elektromobilů se prodraží