Do Česka míří nové platební služby ZEN. Spolupracovat budou s kartami Mastercard - Euro.cz

Přihlášení

Do Česka míří nové platební služby ZEN. Spolupracovat budou s kartami Mastercard

,
Do Česka míří nové platební služby ZEN. Spolupracovat budou s kartami Mastercard
Zdroj: Shutterstock
  • Nově bude v Česku nabízet služby z oblasti e-commerce finančně-technologická společnost ZEN

  • Spolupracovat bude se společností Mastercard, její platební karty budou uživatelé moci využít v plastové i online formě

  • Kromě České republiky vstupuje ZEN také do dalších 30 zemí světa

Do Česka vstupuje nová finančně-technologická společnost ZEN. Ve spolupráci s Mastercard bude nabízet služby z oblasti e-commerce. Potenciálním zákazníkům slibuje jednoduché platby, mechanismy pro ochranu obou stran transakcí a také benefity přizpůsobené požadavkům podnikatelů i jejich zákazníků.

Kromě českého trhu vstupuje evropský startup ZEN v únoru také do dalších 30 zemí. „ZEN je zkratka pro zero effort non-bank, což odkazuje na pohodlí a bezpečnost, které našim zákazníkům přinášíme,“ říká komentuje Dawid Rożek, spoluzakladatel ZEN a jeho CEO.

Zpoplatněná služba je kromě webového rozhraní dostupná také v mobilní aplikaci. Garantuje možnost provádět transakce z celého světa, a to v mnoha různých měnách, přičemž první měsíc užívání mají zákazníci zdarma. Služba je dostupná podnikatelům i běžným spotřebitelům. „Celý proces řízení financí je integrován s účtem, což znamená, že podnikatel se k penězům od svých zákazníků dostane velmi rychle,“ vysvětluje společnost v tiskové zprávě.

Jednou ze spotřebitelských výhod nové služby má být ZEN Care, což je sada řešení pro snadné vracení zakoupeného zboží. V rámci ní dostane zákazník peníze nazpět v nejkratší možné době, přičemž péči o celý proces převezme ZEN.

George od České spořitelny v Česku používá už více než milion lidí. Banka za to některé z nich odmění Netflixem

„Podnikatelé, ať už prodávají online, nebo offline, dostávají se ZEN další jistotu díky absenci jakýchkoli poplatků za chargeback, protože ZEN nabízí jejich krytí,“ píše společnost s tím, že díky jasným a transparentním programům předplatného mají prodejci přesný přehled o nákladech a nemusejí se obávat nečekaných výdajů.

Uživatelé ZEN získají kartu Mastercard, a to v plastové nebo digitální podobě. Kromě platebních karet si mohou zákazníci zařídit také multiměnový účet, který umožňuje platby bez poplatků ve 35 měnách. Jeho součástí je rovněž exkluzivní ochrana anebo jednoroční prodloužení záruky na elektronické produkty zakoupené v kamenných obchodech i na internetu.

Součástí služeb může být rovněž systém pro okamžitý cashback, který umožňuje uspořit 15 % objemu transakce. Ten je okamžitě po nákupu navrácen na účet spotřebitele.

Diskuze