Čínský rozchod. Home Credit ukončil spolupráci s PAG Asia Capital - Euro.cz

Přihlášení

Čínský rozchod. Home Credit ukončil spolupráci s PAG Asia Capital

,
Čínský rozchod. Home Credit ukončil spolupráci s PAG Asia Capital
Zdroj: Martin Pinkas

Home Credit a PAG Asia Capital už dále nebudou společně rozvíjet své obchodní aktivity v Číně. Tímto krokem byl podle deníku Deal Street Asia ukončen plán, kdy měla PAG Asia Capital investovat do hongkongské dceřiné společnosti Home Creditu přes dvě miliardy juanů (6,4 miliardy korun).

Obě strany uzavřely dohodu o strategickém partnerství v červenci 2017 především proto, aby podpořily čínskou expanzi Home Creditu. Šéf PR společnosti Home Credit Milan Tománek na dotazy týdeníku Euro nereagoval.

Ukončení spolupráce zřejmě souvisí s cíleným přibrzďováním růstu v Číně, který Home Credit oznámil při zveřejnění pololetních výsledků. Kvůli zvýšené regulaci měla firma v Číně problémy a rozhodla se soustředit více na ostatní trhy, aby rizika vyvážila.

Celá skupina Home Credit vykázala v prvním pololetí letošního roku zisk 40 milionů eur (asi miliardu korun), ve stejném období loni měla zisk 133 milionů eur (3,4 miliardy korun). Firma je součástí skupiny PPF Petra Kellnera a poskytuje spotřebitelské úvěry ve střední a východní Evropě, Asii a Spojených státech. Minoritním akcionářem je Jiří Šmejc.

Ve stopách Kellnera: do asijského dobrodružství se pouští další české firmy

 Petr Kellner

Přečtěte si také:

Kellner věří Culture Tripu. PPF masivně investuje do londýnského startupu

Rozpuštěný a vypuštěný fintech. Bankovní revoluce nebude

Finemo.cz přichází se žhavou novinkou. Cílí na širokou veřejnost

Invaze půjček z Pobaltí. Poskytovatelé úvěrů v Česku mají pestrou vlastnickou strukturu

Diskuze