Miliardář Vítek prodal pražské sídlo Nestlé, kupcem je Českomoravská Nemovitostní - Euro.cz

Přihlášení

Miliardář Vítek prodal pražské sídlo Nestlé, kupcem je Českomoravská Nemovitostní

, eko,
Miliardář Vítek prodal pražské sídlo Nestlé, kupcem je Českomoravská Nemovitostní
Zdroj: Českomoravská Nemovitostní

Realitní holding Českomoravská Nemovitostní (ČMN) získal od developerské skupiny CPI Radovana Vítka pražskou centrálu nadnárodního potravinářského koncernu Nestlé. Cena transakce se pohybuje v řádech stamilionů korun, přesnou částku se obě strany rozhodly nezveřejňovat.

CPI Group moderní prosklenou kancelářskou budovu v pražských Modřanech, v níž má Nestlé ústředí pro Česko a Slovensko, vlastnila od roku 2008, kdy ji koupila od dalšího společnosti Sekyra Group dalšího známého českého developera, Luďka Sekyry, za 651 milionů korun.


Čtěte: Sekyra prodal centrálu Nestlé za 651 milionů korun


Pro ČMN je to druhá letošní velká transakce na pražském trhu – již v létě získala od skupiny Immofinnanz nemovitost, v níž sídlí společnost Volkswagen Financial Services (bývalý ŠkoFIN).

„Dokončením této transakce hodnota námi vlastněných nemovitostí přesáhla jednu miliardu korun. Je to skvělý výsledek naší intenzivní práce a zároveň velký závazek vůči našim spoluinvestorům, kteří nám celou transakci pomohli kofinancovat,“ uvedl Radek Stacha, místopředseda představenstva holdingu ČMN.


Čtěte: Českomoravská Nemovitostní koupila od miliardáře Skaly budovu na Václavském náměstí

Kancelářská budova na Václavském náměstí 62, kterou od realitního magnáta Václava Skaly koupila skupina  Českomoravská nemovitostní (ČMN)


Budova Nesté stojí v bývalém průmyslovém areálu modřanské čokoládovny Orion v Praze 4. Budova ve tvaru písmene U s pěti nadzemními a dvěma podzemními podlažími má zhruba 10 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch. Od roku 2006 je využívána společností Nestlé Česko. Kromě kanceláří pro 350 zaměstnanců, otevřených do prostorného atria plného zeleně, zahrnuje objekt také konferenční a školící centrum. Budova dále disponuje prostornou venkovní terasou, jídelnou pro zaměstnance, firemní prodejnou a prostory pro technické zázemí.

Českomoravská Nemovitostní je realitní holding, který se zaměřuje na nákup a držbu komerčních nemovitostní v Česku. Cílí zejména na kancelářské budovy, které vnímá jako dobře predikovatelné a konzistentní z pohledu generování nájemních výnosů.

Čtěte také:

Realitní byznys za více než dvě miliardy. Dejvický BLOX kupuje Českomoravská Nemovitostní

Miliardový obchod: Českomoravská Nemovitostní koupila budovu Crystal na Vinohradech

Českomoravská Nemovitostní chystá další akvizice, hlavně v Praze

Penta chystá na Nákladovém nádraží Žižkov byty za dvě miliardy

Cizinci koupí až čtvrtinu nových bytů v Praze. Atraktivní je pro ně centrum

Cena za úspěch. Pražské nemovitosti se stávají trofejními aktivy

Vítek tiší spory ve Švýcarsku. Koupil zpět firmu za 800 milionů korun

Realitní magnát Vítek promění ruinu u Pražského hradu v luxusní ubytování

Švýcaři zuří: Vítek zničil sen o olympiádě, vyvlastněte ho

 Zavřená lanovka, ilustrační foto