Českomoravská Nemovitostní koupila pražské sídlo ŠkoFIN - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Českomoravská Nemovitostní koupila pražské sídlo ŠkoFIN

, eko,
Českomoravská Nemovitostní koupila pražské sídlo ŠkoFIN
Zdroj: Českomoravská Nemovitostní

Realitní holding Českomoravská Nemovitostní (ČMN) koupil v Praze od skupiny Immofinanz nemovitost, v níž sídlí společnost Volkswagen Financial Services (bývalý ŠkoFIN). Cena transakce nebyla zveřejněna.

Pro ČMN, která na realitní trh vstoupila teprve nedávno, jde o první velkou transakci v Praze. „Cílíme na objekty ve velkých městech a zároveň na významné národní i nadnárodní hráče, s nimiž budujeme dlouhodobá partnerství. Centrála VWFS je strategickou budovou s výbornou dopravní dostupností,“ komentoval uzavřený obchod Jan Fiala, předseda představenstva ČMN.

Budova o téměř 6 500 metrech čtverečních ve čtyřech nadzemních podlažích je situována v západní části Prahy v ulici Pekařská. Výhodou lokality je propojení na dálniční tah na Německo a k Letišti Václava Havla v Ruzyni, stejně jako blízkost stanice metra Nové Butovice (linka B).

Českomoravská Nemovitostní je realitní holding, který se zaměřuje na nákup a držbu komerčních nemovitostní v České republice. V tomto segmentu cílí zejména na kancelářské budovy, které vnímá jako dobře predikovatelné a konzistentní z pohledu generování nájemních výnosů. „Klademe důraz na dlouhodobý investiční horizont a bonitu nájemníků v jednotlivých nemovitostech,“ dodal ke strategii ČMN Fiala.

Čtěte také:

Realitní byznys za více než dvě miliardy. Dejvický BLOX kupuje Českomoravská Nemovitostní

Českomoravská Nemovitostní koupila od miliardáře Skaly budovu na Václavském náměstí

Miliardář Vítek prodal pražské sídlo Nestlé, kupcem je Českomoravská Nemovitostní

Miliardový obchod: Českomoravská Nemovitostní koupila budovu Crystal na Vinohradech

Českomoravská Nemovitostní chystá další akvizice, hlavně v Praze

Stoprocentním vlastníkem bývalé obchodní banky Na Příkopě je společnost Immofinanz