Realitní byznys za více než dvě miliardy. Dejvický BLOX kupuje Českomoravská Nemovitostní - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Realitní byznys za více než dvě miliardy. Dejvický BLOX kupuje Českomoravská Nemovitostní

, Jiří Holuša,
Realitní byznys za více než dvě miliardy. Dejvický BLOX kupuje Českomoravská Nemovitostní
Zdroj: Českomoravská nemovitostní

Administrativní budova BLOX v pražských Dejvicích, ve které sídlí například internetový gigant Amazon, mění majitele. Od společnosti CFH ji koupil realitní holding Českomoravská Nemovitostní (ČMN) za více než dvě miliardy korun. Informaci redakci Euro.cz potvrdil předseda představenstva ČMN Radek Stacha.

„BLOX je typ budovy, která nám přesně zapadá do portfolia. Jde hlavně o její výjimečnou dostupnost jak do centra Prahy, tak na letiště, a o její vybavenost nejmodernějšími technologiemi,“ komentoval transakci Stacha.

Pro Českomoravskou Nemovitostní jde přitom již o třetí velkou akvizici v Praze za poslední rok. Letos v červnu koupila za více než miliardu korun jednu z dominant Vinohrad – administrativní centrum Crystal, loni v prosinci pak získala od realitního magnáta Václava Skaly budovu v horní části Václavského náměstí. Vedle toho v Praze vlastní centrálu koncernu Nestlé v Modřanech či sídlo společnosti Volkswagen Financial Services (bývalý ŠkoFIN).

Aktiva ČMN, která je českou společností s českým kapitálem a zaměřuje se na nákup kancelářských budov, tak v současnosti přesahují pět miliard korun. Financující bankou byla u projektu BLOX, stejně jako v případě Crystalu, banka ČSOB.


Čtěte: Do Prahy se vejde nové Brno. Zástavba brownfieldů ale vázne

 Brownfield, průmyslové nevyužívané území


Akvizicí BLOXu se celková plocha nemovitostí, které Českomoravská Nemovitostní spravuje, přiblížila hranici 60 tisíc metrů čtverečních. Holding přitom plánuje další expanzi, díky níž může dostat mezi nejvýznamnější držitele nájemní plochy v Česku. „Ke konci roku 2019 počítáme s výrazným nárůstem aktiv, která by měla překonat hranici sedmi miliard korun. V současné době pracujeme na akvizicích dalších nemovitostí, jejichž hodnota přesahuje jednou miliardu korun,“ řekl pro Euro.cz Stacha.

Centrum BLOX, jehož stavba byla dokončena v roce 2015, se nachází na Evropské ulici v pražských Dejvicích a její výměr dosahuje 16 200 metrů čtverečních. Budova má nejvyšší certifikaci BREEAM ((Building Research Establishment Environmental Assessment Method) – outsanding. Kromě kancelářských ploch jsou v objektu zastoupeny i obchodní plochy třídy A. Developerem BLOXu byla česká společnost BPD Development, která v této lokalitě postavila již PPF Gate a nyní dokončuje v bezprostřední blízkosti další kancelářskou budovu Telehouse.

Při transakci zastupovala ČMN advokátní kancelář Kinstellar, prodávajícího advokátní kancelář Svoboda&Kučera, advokáti a banku advokátní kancelář Baker&McKenzie, advokátní kancelář.

Čtěte také:

Českomoravská Nemovitostní chystá další akvizice, hlavně v Praze

Zájem o kancelářské budovy roste, letos se na trhu protočilo už 45 miliard

Holanďan na Cihlářce: Komárek nechá přebudovat bývalé papalášské sanatorium

PSJ Invest prodala Main Point na Pankráci. Korejská společnost zaplatí tři miliardy korun

Budovu Drn na Národní třídě koupil za 2,5 miliardy korun fond KGAL

Metrostav prodal kanceláře na Palmovce rakouské Immofinanz za dvě miliardy korun

Ohodnoťte tento článek
Diskuze