Miliardový obchod: Českomoravská Nemovitostní koupila budovu Crystal na Vinohradech - Euro.cz

Přihlášení

Miliardový obchod: Českomoravská Nemovitostní koupila budovu Crystal na Vinohradech

, tre,
Miliardový obchod: Českomoravská Nemovitostní koupila budovu Crystal na Vinohradech
Zdroj: Profimedia.cz

Realitní holding Českomoravská Nemovitostní (ČMN) se stal novým majitelem jedné z dominant pražských Vinohrad – budovy Crystal. Nemovitost koupil od skupiny CFH, hodnota transakce přesahuje miliardu korun.

Crystal se nachází ve Vinohradské ulici v Praze nedaleko Paláce Vinohrady. Šedesátimetrová administrativní budova má 14 nadzemních podlaží, ve čtyřech podzemních patrech o celkové ploše 14 tisíc metrů čtverečních je kromě skladů a technického zázemí také 121 parkovacích míst.

Mezi největší nájemce patří Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky, Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky, GES Group Finance a Česká Lékárna Holding.

Budova Crystal na Vinohradech

„V roce 2018 jsme nakupovali budovy, jejichž hodnota se pohybovala ve stovkách milionů korun. Tento rok bychom se chtěli zaměřit i na prémiové budovy a top kanceláře v Praze. Jednou z nich je právě nemovitost Crystal. Jedná se o unikátní budovu, a to díky architektuře i poloze. Nachází se v srdci Vinohrad s unikátním geniem loci,“ uvedl Radek Stacha, předseda představenstva holdingu Českomoravská Nemovitostní.

„Budova Crystal představuje kvalitní institucionální produkt, který odpovídá požadavkům domácích investorů, a to z důvodu příjmu v české měně a díky velikosti investice. Předpokládám, že cena Crystalu by se měla pohybovat kolem 50 milionů eur. V roce 2016 byla průměrná velikost transakce domácích investorů okolo 26 milionů eur, momentálně je tato hodnota na dvojnásobné úrovni. Síla domácích investorů zásadně vylepšuje stabilitu českého nemovitostního trhu a potvrzuje šikovnost hráčů jako Českomoravská Nemovitostní,“ říká Ján Zibura, Senior Director ve společnosti JLL

Autorem budovy je architektonické studio Atelier 15 pod vedením Libora Hrdouška a Radka Lampy. Charakteristickým znakem je šachovnicová fasáda, kde se střídají okna s předsazeným panelem z hliníkového plechu.

„V rámci svého portfolia hledáme kancelářské budovy, které splňují moderní standardy výstavby včetně nezbytných zelených certifikací. Právě nemovitost Crystal danou certifikaci BREEAM má. Tento britský certifikát reflektuje evropské standardy projektování a posuzuje stavbu jako celek,“ dodal za ČMN Stacha.

Českomoravská Nemovitostní je realitní holding, který vznikl v roce 2016. Zaměřuje se na nákup a držbu komerčních nemovitostí v České republice. V tomto segmentu cílí zejména na kancelářské budovy, které vnímá jako dobře predikovatelné a konzistentní z pohledu generování nájemních výnosů. Hodnota nemovitostí ovládaných holdingem začátkem června přesáhla částku 3 miliard korun.

Dále čtěte:

Realitní byznys za více než dvě miliardy. Dejvický BLOX kupuje Českomoravská Nemovitostní

Českomoravská Nemovitostní koupila od miliardáře Skaly budovu na Václavském náměstí

Miliardář Vítek prodal pražské sídlo Nestlé, kupcem je Českomoravská Nemovitostní

Českomoravská Nemovitostní chystá další akvizice, hlavně v Praze

Českomoravská Nemovitostní koupila pražské sídlo ŠkoFIN