Baidu se chlubí: Jsme lepší než Google, svět bude následovat nás - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Baidu se chlubí: Jsme lepší než Google, svět bude následovat nás

,
Baidu se chlubí: Jsme lepší než Google, svět bude následovat nás
Zdroj: Profimedia.cz

Čínský internetový vyhledávač Baidu si věří na amerického konkurenta Google. Podle ředitele čínského vyhledávače Robina Li nemůže v Číně technologický gigant ze Silicon Valley uspět. Kalifornská společnost ze z Číny stáhla v roce 2010 kvůli obavám z cenzury, nyní se chce na miliardový trh vrátit.

Vyhledávač Google sice celosvětově využívá 90 procent uživatelů internetu, v Číně ale vede se 74 procenty vyhledávač Baidu. Je to také tím, že společnost Google se v roce 2010 z čínského trhu stáhla, nyní ale oznámila, že se chce vrátit.

Ředitel Baidu Robin Li sebevědomě prohlašuje, že známějšího konkurenta opět porazí. Li tvrdí, že čínské technologické firmy jsou nyní mocnější a pokročilejší, než byly kdykoliv dříve. Zejména upozornil na vývoj v oblasti umělé inteligence.

Baidu vyvíjí podobně jako Google vlastní systém autonomního řízení vozů, testuje i využití mobilní sítě 5G.

Vývoj akcií Baidu za poslední rok na americké burze NASDAQ:

Baidu Chart

„Pokud se Google rozhodne vrátit do Číny, máme dostatek důvěry, abychom znovu vyhráli,“ napsal Li na čínské aplikaci WeChat. Podle něj celý svět kopíruje technologický rozvoj v Číně a každá firma, jež chce na čínský trh vstoupit, musí čínskou dominanci přijmout. Firma Baidu podle svého šéfa nabízí lepší služby než Google a proto v Číně uspěla.

I když zatím není úplně jasné, jak bude návrat společnosti Google na čínský trh vypadat, server Quartz napsal, že mnoho Číňanů je vyhledávačem Baidu zklamáno. Čeká se proto, že vstup americké firmy může internetové poměry v nejlidnatější zemi změnit.

Dále čtěte:

Čínský Musk chce porazit Teslu. Prodává o polovinu levněji, bankrotu se nebojí

Čínští boháči skupují nemovitosti na Západě. Platí bitcoinem

Číňané si za bitcoiny kupují nemovitosti, ilustrační foto