V Brně se srazily dva vlaky, na místě je přes 20 zraněných - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

V Brně se srazily dva vlaky, na místě je přes 20 zraněných

, čtk,

Na hlavním nádraží v Brně se dnes ráno srazily dva vlaky. Na místě je podle aktuálních informací 21 zraněných, řekla policejní mluvčí Petra Hrůzová. Počet se ještě může změnit. Podle Hrůzové a mluvčí jihomoravské záchranky Michaely Bothové by zranění neměla být vážná, jsou spíš lehčí. Třináct lidí z nádraží převezli záchranáři do nemocnice.

Kolejiště je uzavřené. Nádraží je přístupné, provoz na trati je omezený. Příčinou nehody nejspíš bylo, že jeden z vlaků vyjel na trať, když neměl. Uvedl to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Nehoda se stala po 8:00. „Srazil se osobní vlak jedoucí z Letovic do Brna s osobním vlakem, který jel z Brna do Březové nad Svitavou,“ uvedl Drápal.

Záchranáři museli evakuovat z vlaků kolem 250 lidí. Policie uzavřela prostor kolem kolejiště. „Nádraží je přístupné, není uzavřené. Z jednoho vlaku jsme evakuovali 200 lidí a z druhého 50,“ uvedla Hrůzová.

Nikdo nemá informace o tom, že by někdo zemřel. Záchranka má na místě několik posádek.

Černá série na železnici pokračuje

19. února – Osobní vlak jel na Vysočině mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím několik kilometrů bez strojvůdce. Ve vlaku tou dobou bylo 11 cestujících, nikomu se nic nestalo. Případ se vyšetřuje, nejspíš šlo o selhání strojvedoucího, který byl mimo vlak.

22. února – Železniční expres z Prahy do Mnichova projel v Ejpovicích za Plzní na červenou a vjel na jinou trať. Strojvedoucí zastavili vlaky 34 metrů od sebe. Nikomu ze zhruba 320 cestujících se nic nestalo. Provoz na trati z Prahy do Plzně byl zastaven téměř tři hodiny.

23. února – V Českých Budějovicích se srazily dvě posunovací lokomotivy. Ani jedna z nich nevykolejila, jeden strojvedoucí byl lehce zraněn. Škoda přesahuje dva miliony korun. Podle Drážní inspekce nebyla vyloučena technická závada na lokomotivě.

27. února – Ve stanici Havlíčkův Brod se střetl nákladní vlak s lokomotivou. Nehoda zhruba na osm hodin přerušila nebo omezila provoz v úsecích Havlíčkův Brod – Šlapanov a Havlíčkův Brod – Pohled. Dechové zkoušky ukázaly, že strojvedoucí nebyli pod vlivem alkoholu.

28. února – Generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec řekl, že dopravce v souvislosti s incidenty na železnici z předchozího týdne zvýší kontrolu práce strojvedoucích. Podnik zároveň chce zavést kontroly, které by ověřovaly, zda ve volnu místo odpočinku nejezdí pro jiné dopravce.

2. března – V Praze na Smíchově projel rychlík návěstidlo na červenou. Souprava bez cestujících zastavila tři desítky metrů od drezíny s vozíkem. Při události nebyl nikdo zraněn. Pravděpodobnou příčinou bylo podle Drážní inspekce selhání lidského faktoru. Kvůli incidentu byl na tři hodiny zastaven provoz vlaků mezi Hlavním a smíchovským nádražím.

4. března – U Ronova nad Doubravou se po poledni srazil osobní vlak s manipulačním vlakem. Pět lidí bylo zraněno, škoda dosáhla asi 1,55 milionu korun. Podle Drážní inspekce bylo pravděpodobnou příčinou „selhání lidského faktoru“.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze