PwC: Pražské hotely zdraží o čtyři procenta. Pokoj bude za 2250 korun - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

PwC: Pražské hotely zdraží o čtyři procenta. Pokoj bude za 2250 korun

, čtk,
PwC: Pražské hotely zdraží o čtyři procenta. Pokoj bude za 2250 korun
Zdroj: Profimedia.cz

Česká metropole se zařadí mezi šest evropských měst s nejrychlejším růstem výnosů na hotelový pokoj. Pražské hotely letos zdraží v průměru o čtyři procenta na 2250 korun za noc. Přesto bude hlavní město po Budapešti stále nejlevnějším ze sledovaných 19 evropských velkoměst. Vyplývá to ze studie PwC Trendy evropského hotelnictví 2017 a 2018.

Průměrná cena za jeden hotelový pokoj v Praze dosáhla loni podle studie PwC 2169 korun. Průměrná obsazenost pražských hotelů dosáhla 76,9 procenta. Letos by podle studie měla stoupnout na 78,2 procenta a v roce 2018 pak na 78,5 procenta.

„Pražský hotelový trh těží z příznivého výhledu české i evropské ekonomiky. Navíc je Praha v rámci evropských metropolí vnímána mezi ty bezpečnější, což jí přidává body jak u turistů, tak i obchodních cestujících,“ uvedl odborník PwC ČR na hotelnictví Jan Musil.

Navzdory absenci významných sportovních či kulturních událostí rostla loni výnosnost pražských hotelů. Postarali se o ni zejména domácí návštěvníci, ale i zahraniční turisti, kteří dostatečně vykompenzovali pokles zájmu ze strany tradiční ruské klientely.


Co Praha říká na Airbnb? Čtěte:

Radní Jan Wolf: Když budou odvádět peníze, ať tady Airbnb existuje

  Radní Jan Wolf


Z pohledu hoteliérů by letos měla Praha patřit mezi šest nejzajímavějších měst v Evropě. Roční růst výnosů na jeden pokoj by měl letos vzrůst o 5,5 procenta. Před Prahu se dostalo Porto, kde se výnosy zvýšily o 14,8 procenta, dále také Dublin, Budapešť, Madrid a Lisabon.

Musil očekává růst hotelového trhu po celý letošní rok. „Posilující koruna by sice měla zahraničním návštěvníkům zdražovat ubytování, ale předpokládáme, že naopak ocení výhodu relativně bezpečné evropské metropole. Rostoucí poptávku asijských cestovatelů by měly podpořit i nové přímé letecké linky z Pekingu, Šanghaje a Chengdu,“ dodal Musil.

V Praze je podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) 45 pětihvězdičkových hotelů, 213 čtyřhvězdičkových, 218 tříhvězdičkových a 56 ostatních.

Dále čtěte:

Pražský hotel Diplomat má nového majitele. Koupili ho Thajci

Hotel Hilton Prague Oldtown bude mít vlastníka ze Singapuru