Podnikavý důchodce si postavil elektromobil. Z auta, které našel na vrakovišti - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Podnikavý důchodce si postavil elektromobil. Z auta, které našel na vrakovišti

,
Podnikavý důchodce si postavil elektromobil. Z auta, které našel na vrakovišti
Zdroj: Arne Dedert/dpa / Profimedia

Německý důchodce si postavil vlastní elektromobil přestavbou starého vozu Opel Corsa. Na nápad přišel, když se díval na televizi. Přestavba vozu, který sehnal na vrakovišti, mu trvala sedm měsíců.

Osmasedmdesátiletý senior Raimar Hessler se po shlédnutí dokumentu o přestavbách vozů na elektrický motor rozhodl, že se pustí sám do práce. Potřeboval na to sedm měsíců.

Na vrakovišti si vybral Opel Corsa. Auto celé rozebral a postupně dával nespočet hodin opět dohromady. Největším problémem bylo získání nových komponentů souvisejících s pohonem na elektromotor. Nakonec našel firmu v Bavorsku, která mu potřebné díly poslala a pomohla mu získat technickou kontrolu pro jeho elektromobil.

Jeho corsu pohání motor o výkonu 15 kW. „Jsem velmi spokojen, zejména proto, že mě pochválili technici TÜV za dokonalé provedení instalace,“ pochlubil se podnikavý senior.

Nebyl to jeho první projekt přestavby automobilu, už dříve předělal vůz Opel Vectra na LPG. Pomohlo mu také to, že se před odchodem na odpočinek živil jako technik v konstrukční firmě pro automobily.

Hessler by chtěl v přestavbách osobních automobilů pokračovat, jeho žena mu to ale zakázala, protože s ním chce trávit více času, uvedl server GründerSzene.

Není jediným, kdo starší vozy předělává na bezemisní modely. Například Robert Tönnies, který pochází ze stejnojmenné uzenářské a řeznické rodiny, založil firmu Retrokäfer, která přestavuje staré VW brouk na elektromobily. Ty pak pronajímá hotelům.

Dále čtěte:

Tři veteráni: exmanažeři Opelu a BMW vyvíjejí revoluční elektromobil

Lodní doprava produkuje víc emisí než Německo. Je čas jednat

Renesance dieselu. Bosch slibuje nejčistší naftový motor všech dob

Partnerská krize: Daimler a Renault se přou, kdo může za špinavý diesel v mercedesech

Hamburk zavírá dvě ulice dieselům, lidé čekají chaos. Totální nesmysl, tvrdí odborník

Hamburk se připravuje na zákaz vjezdu starších aut se vznětovými motory


Ohodnoťte tento článek
Diskuze