Aktuální zprávy z Hradu i podhradí

Klára Donathová 22. července, 22:40  -  Klára Donathová
22. července, 22:40

Nový podnik skupiny Ambiente i bar na netradičním místě hlásí otevřeno.

Dlouhé čekání je u konce. Minulý týden ožila dlouho očekávaná Kuchyň přímo na Hradčanském náměstí. Hlavní vchod hledejte hned u sochy tatíčka Masaryka a budete-li stoupat k Hradu Nerudovkou, můžete vejít i zespoda.

Ambiente láká na hotovky, které jsou připravené v měděných kastrolech a pekáčích na plotně hned za vchodem. Obsluha vám umožní nahlédnout pod pokličku, popíše nabídku a zbytek už je na vás. Při mé první návštěvě jsem se musela doptat na polévku, která na plotně nebyla vidět. A o dezertu taky nebyla řeč, ale v nabídce je.

Zajímavý nápad i provedení, otázkou je, na koho míří. Ceny jsou samozřejmě na „ambi“ úrovni, takže za předkrm, kterým byla v neděli smaženice s chlebem, zaplatíte 145 korun. Polévka vyjde na 55 korun, při mé návštěvě to byla gulášová. Mezi hlavními jídly ukrytými pod pokličkami bylo lečo, guláš, hovězí na víně, záhorácký závitek se zelím a řízky. K nim potom pečené brambory, chlupaté knedlíky, houskové knedlíky a bramborové placky. Kompletní hlavní jídlo stojí 225 korun, za dezert zaplatíte dalších 118 korun.

Fascinující není ani tak nabídka jako prostředí a výhled, který sám o sobě bude přitahovat hosty. Když připočtete, že můžete sedět u stolů venku a kochat se pohledem na město měst a k tomu popíjet Plzeň 0,5 l za 49 Kč, není to vůbec špatné. Být turistou, neváhám ani minutu. Osobně si dobře rozmyslím, jestli mi to stojí za vyběhnutí Nerudovky, ale věřím, že zaplnit necelou sedmdesátku míst uvnitř a k tomu ještě dvojnásobek míst venku nebude až takový problém. Otevřeno má být každý den od 10 do 22 hodin a zatím platí zaváděcí sleva 25 procent.

Pokud se vypravíte na Hrad na večeři, byl by hřích nevzít to dolů po Nových zámeckých schodech a nezastavit se v čísle 8 v růžovém domě U zlatého lva. Od minulého týdne tu ve zkušebním provozu funguje „Schody Home Bar“, který provozuje spolumajitel domu spolu se zkušeným barmany z baru Parlour.

V maličkém prostoru se usadí dvanáct hostů, kteří se dovnitř dostanou po zazvonění na domovní zvonek. Obsluhovat je bude jeden barman či barmaid a drinky bude připravovat na pohyblivém ostrůvkovém baru, protože na klasický barový pult není na Schodech místo. Prostor se ale našel pro vinotéku, takže do tvrdého alkoholu se rozhodně nutit nemusíte. I když pokud znáte Parlour, ani vás nenapadne dávat si něco jiného než drink. Otvírací doba se zatím ladí, v neděli by ale mělo být zavřeno.

Smutné zprávy naopak přišly nečekaně z druhé strany Vltavy. Pokud jste se nechali nalákat mou recenzí na Café Restaurant Kaprova 8 a chystáte se na tafelspitz, nechte si zajít chuť. Restaurace nečekaně po třech měsících zavřela, bez jakéhokoli oficiálního vysvětlení. Dveře jsou zavřené, není na nich žádná zpráva, telefon nikdo nebere a dotaz ohledně fungování restaurace zůstal rovněž bez odpovědi. Zaměstnanci údajně dostali výpovědi, takže se zřejmě nejedná o přechodný stav. Škoda přeškoda dobrého podniku se zajímavou nabídkou. Jsem zvědavá, jestli se někdy dozvíme důvod. Vzhledem k tomu, že provozovatelem restaurace byla investiční společnost, nechce se mi věřit, že by si návratnost investice do restaurace nedokázala spočítat.

Z food blogu Kláry Donathové dále čtěte:

Proč (ne)chodit na gastrofestivaly

Gastrozábava v letní Praze. Náplavka už nudí, teď je in Manifesto

Všechno je v „Topu“

Plzeň pro Pražáky

Buďme dobrými hosty

Brno, v břiše i v srdci plno

Najedeno

Kam se schovat před zimouSdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujal Vás tento komentář?
Ohodnoťte ho

Počet hodnocení: 3 | Průměrné hodnocení: 5.00

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak na pohledávky dlužníků před uplatněním u soudu?
Podmínky zájezdu cestovka nesplnila. Dostanete peníze zpět?
Kdy je majitel nemovitosti povinen předložit energetický průkaz budovy?
Víte, že vdovský důchod se často pobírá jenom rok?
Kdo vlastní české pivovary?
Auta
Harley-Davidson FXDR 114 je chlapácký cruiser s chutí na…
Škoda vyrobila od roku 2009 milion SUV. Nejpočetnější je Yeti
Poslední „žabotlam“ dojezdil a v muzeu ho hned poničil vandal
Sportovní off-road Ford Ranger Raptor dostal bi-turbo diesel a míří do Evropy
5 druhů nejhorších a nejotravnějších řidičů: Jste jedním z nich?
Technologie
Čínská firma přidala podporu procesorů Coffee Lake na (zvláštní) desky s čipsetem H110
Windows 10 Insider Preview build 17744: systém může spadnout při odhlašování
Už i LG chystá revoluční MicroLED. Obří TV možná ukáže už za týden
Vyšel Total Commander 9.21. Autor stále přidává drobnosti
AMD Ryzen 7 2700: vyplatí se zvolit levnější alternativu? (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče