Mzdová kalkulačka – výše náhrady mzdy 2019 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Mzdová kalkulačka – výše náhrady mzdy 2020

, Lukáš Benzl,

Zajímá vás, jak vysokou náhradu mzdy obdržíte během prvních 14 dnů pracovní neschopnosti? Využijte mzdovou kalkulačku pro výpočet výše náhrady mzdy 2020. Stačí zadat několik základních údajů a ihned víte, jak vysokou náhradu mzdy obdržíte.

Jak vypočítat výši náhrady mzdy 2020?

Používání kalkulačky je velmi jednoduché. Stačí vyplnit průměrný hodinový výdělek a celkový počet hodin pracovní neschopnosti. Kalkulačka vám již spočítá výši náhrady mzdy.

Mzdová kalkulačka

Na čem závisí náhrada mzdy?

Náhrada mzdy 2020 se vypočítává na základě dosaženého průměrného výdělku zaměstnance v předchozím čtvrtletí na jednu odpracovanou hodinu, přičemž samotný průměrný výdělek bývá uveden na výplatní pásce. V případě potřeby se počítá stejně jako u výpočtu náhrady za dovolenou. Pro stanovení náhrady mzdy či platu se průměrný výdělek upravuje dle redukčních hranic.

Rozdíl v porovnání s nemocenskou

Náhradu mzdy dostává zaměstnanec od zaměstnavatele již od prvního dne pracovní neschopnosti. Je důležité zmínit, že pouze za dny, které by za normálních okolností byly jeho pracovními dny. Od 15. dne náleží zaměstnanci nemocenská, která je už vyplácena za každý kalendářní den. Využijte kalkulačku pro výpočet výše nemocenské 2020, pokud chcete zjistit, na jakou nemocenskou máte v případě pracovní neschopnosti nárok.

Redukční hranice pro výpočet náhrady mzdy jsou v roce 2020 následující:

I. redukční hranice je 1 162 Kč (započítává se z 90 %)
II. redukční hranice je 1 742 Kč (od 1 162 Kč do 1 742 Kč se započítává z 60 %)
III. redukční hranice je 3 484 Kč (od 1 742 Kč do 3 484 Kč se započítává ze 30 %).

Další kalkulačky

Ohodnoťte tento článek
Diskuze