Menu Zavřít

Průměrný Čech v práci zahálí 65 minut denně, ročně to zaměstnavatele stojí 48 tisíc

26. 6. 2018
Autor: Profimedia.cz

Průměrná doba, kterou Češi denně stráví v zaměstnání nepracovními aktivitami, se letos zvýšila o čtyři minuty na 65 minut. Roční zahálka jednoho zaměstnance tak firmy stojí 47 944 korun. Vyplývá to z analýzy společnosti truconneXion.

Zaměstnanci nejčastěji zahálí na sociálních sítích, čtením zpráv, soukromou on-line komunikací a nákupy. Denně jejich zaměstnavatel přichází o 192 korun kvůli tomu, že si zaměstnanec nakoupil on-line nebo se pobavil s přáteli na sociálních sítích.

„Nepracovní činnost se přesunula na chytré telefony, které umějí totéž co počítače, ale flákání se na nich dá lépe skrýt před nadřízenými. Elektronická zahálka stojí firmy v přepočtu na jednoho zaměstnance měsíčně 3995 korun,“ uvedl manažer truconneXion Martin Hnízdil. Ztráta zaměstnavatelů se navíc každoročně zvyšuje až o více než deset procent zejména kvůli rostoucím mzdám, ale i větší závislosti lidí na mobilních telefonech.

MMF24

Monitoring zaměstnanců je možný i po startu legislativy na ochranu osobních dat (GDPR), pokud existuje oprávněný zájem. Firmy tak musí přemýšlet nad tím, jestli nezasahují do soukromí zaměstnanců více, než je třeba. Oprávněným zájmem zaměstnavatele je například zabezpečení dat nebo kontrola využívání firemních prostředků.

Dále čtěte:

Téměř polovina lidí se v práci za rok nedočká pochvaly, ukázal průzkum

Postavte se bossingu: tyto signály napoví, že vás šéf zneužívá

Tipy sportovního psychologa: jak podat špičkový výkon v práci?

Ano, nebo ne. Naučte se rozhodovat, usnadníte si život

15 důvodů, proč ještě nejste bohatí. A nejspíš ani nebudete

Češi mění zaměstnavatele kvůli platu i nedostatku uznání, ukázal průzkum


  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).