Menu Zavřít

Petr Třešňák: Česká mobilní mizerie

Ilustrační obrázek
Autor: PixAchi – Depositphotos
Ilustrační obrázek

Mobilní operátoři v České republice nabízejí vůbec nejdražší služby v rámci zemí OECD. Neochotně reagují na snižování poplatků za využívání služeb zahraničních operátorů nadiktované z Bruselu a motivace ze strany ČTÚ, který postupně snižuje takzvaný terminační poplatek účtovaný mezi operátory, se ukazuje jako příliš slabá.

Kartelový smrádek měl vyvětrat U:fon. A snaží se. Jenže na vlastní síti CDMA, kterou u nás nikdo nevyužívá. Proto zapadne i jeho vpravdě světová (protože by nás přiblížila světovému průměru) nabídka minuty volání za korunu. Mizerie bude pokračovat.


Čtěte také: Revoluce? U:fon nabídne volání do všech sítí za korunu


Mnohdy slýcháme, že český trh je malý. Tímto argumentem se často odbude neúspěch životaschopného produktu. Jenže na mnoha menších trzích konkurence funguje i v rámci různých mobilních sítí. Malého je u nás něco jiného než trh.

  • Našli jste v článku chybu?

Kvíz týdne

Retro kvíz: Poznáte historické spotřebiče z našich domácností?
1/12 otázek