Menu Zavřít

Kauza Diag Human může stát miliardy

Autor: Euro.cz

Chyby hned několika vlád v letité kauze firmy Diag Human by mohly daňové poplatníky přijít až na deset miliard korun. Podle znaleckého posudku poradenské firmy Ernst & Young, který si u ní objednali arbitři, by měl český stát firmě bývalého obchodníka s krevní plazmou Josefa Šťávy vyplatit 2,5 až 4,6 miliardy korun.

Spolu s úroky z prodlení, které znalec do odhadu nezapočítal, by celkové odškodné mohlo dosáhnout až deseti miliard korun.

Předsedkyně sněmovní vyšetřovací komise k této kauze Hana Šedivá si však myslí, že znalecký posudek neříká vždy to, co nakonec řekne soud. Podle jejích slov je tato částka maximálně možná a ona sama doufá, že stát udělá všechno pro to, aby tak vysokou pokutu platit nemusel.

  • Našli jste v článku chybu?

Kvíz týdne

Retro kvíz: Poznáte historické spotřebiče z našich domácností?
1/12 otázek