Zatopená poušť na pobřeží Atlantiku - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zatopená poušť na pobřeží Atlantiku

, trip.market,
Zatopená poušť na pobřeží Atlantiku
Zdroj: iStock

Národní park Lençóis Maranhenses na severu Brazílie je splněný sen, o kterém jste ještě před chvíli nevěděli, že ho máte.

Kilometry bělostných písečných dun protkaných stovkami smaragdových jezírek s průzračnou sladkou vodou na koupání. Národní park Lençóis Maranhenses na severovýchodě státu Maranhão vypadá, jako by ho k brazilskému pobřeží jen tak náhodou přilepil nějaký rozpustilý bůh předkolumbovské říše.

V kontrastu s typickou jihoamerickou bujně se zelenající přírodou působí jako zjevení. V období dešťů se totiž prohlubně mezi dunami na pobřeží Atlantiku naplní sladkou vodou a vytváří dokonalé laguny na koupání s měkkým pískovým dnem. Z až 40 m vysokých dun tu pak vedle sebe radostně válejí sudy turisti z Brazílie i celého světa a okraje parku, do kterého mohou vjíždět jen auta místních cestovních kanceláří, lze brázdit na pronajaté čtyřkolce, koni nebo oslíkovi.

 MaRabelo | istockphotos.com

Ideální doba, kdy Lençóis Maranhenses navštívit, je od června do srpna. V květnu vám výlet ještě stále mohou pokazit doznívající deště, v září zas naopak jezírka začínají vysychat a vy se tak víc našlapete, abyste nějaké objevili.

Celých 1550 km² parku je vám přístupných z několika směrů, vždy ale začnete v městečku Berreirinhas. Ze São Luís vás sem asi za 4 hodiny po překvapivě dobré silnici odveze poměrně pohodlný autobus.

 MaRabelo | istockphotos.com

Džípy cestovních kanceláří vyjíždí dvakrát denně, ráno a po obědě. Odpolední výlety slibují lepší světlo na focení a romantický západ slunce mezi dunami. V obou případech nezapomeňte na opalovací krém a klobouk, sluníčko tu pěkně připéká.

Vydejte se s místními také na výlet lodí po řece Rio Preguiças a do parku vás zavezou kouzelnými meandry s mangrovníkovým porostem. Cestou s vámi udělají pár zastávek, třeba u 35 m vysokého majáku Farol Preguiças nebo ve vesničce Caburé. Ta leží na písečné plošině mezi řekou a Atlantickým oceánem. Po vylodění stačí ujít asi 200 m a máte ho celý jako na dlani.

Oba výlety vám zaberou zhruba stejně času a oba mají své kouzlo, ovšem pokud vám jde hlavně o duny a jezírka na koupání, jeďte džípem.

HLEDEJTE ZPÁTEČNÍ LETY PRAHA – SAO LUIZ, BRAZÍLIE

Zatopená poušť na pobřeží Atlantiku
5 (100%) 1 hlasování
Diskuze