Asi nejsem to správné korporátní zvířátko, říká Lucie Brešová - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Asi nejsem to správné korporátní zvířátko, říká Lucie Brešová

,

„Kiwi je jedinečné a je to moje dítě, ale není to jediná věc, kterou člověk může dělat,“ říká Lucie Brešová, odcházející výkonná ředitelka Kiwi.com.

Startupy neplodí jen peníze, ale vynášejí vzhůru i pozoruhodné manažerské talenty. Jedním z nich je i Lucie Brešová (34), která po čtyřech letech hodně nabitých prací odchází z miliardového startupu Kiwi.com, kde vystřídala pozice finanční, provozní a nakonec výkonné ředitelky. A z této nepochybně klíčové životní etapy si neodnáší jen neocenitelné zkušenosti a téměř dvouprocentní akciový podíl, ale také čtrnáctiměsíčního syna Honzíka, kterého má ze vztahu s jedním z největších akcionářů společnosti Janem Veverkou, majitelem investiční firmy Touzimsky Kapital, která drží 21,6 procenta akcií Kiwi.com.

Mladá manažerka, která byla předloni prohlášena za nejvlivnější ženu české startupové scény, však nepočítá s tím, že by se nyní stala matkou na plný úvazek a čekala na to, až z akcií vypadnou nějaké slušné peníze. Sama říká, že před sebou vidí nekonečně možností. „Kiwi je jedinečné a je to moje dítě, ale není to jediná věc, kterou člověk může dělat,“ říká Lucie a dodává, že by se nyní ráda věnovala více projektům souběžně. Svou budoucnost vidí v oblasti venture kapitálu a private equity, kde chce využít výhodu, že zná život nově vznikající firmy i z druhé strany stolu. „Oblast technologií a startupů mě hodně baví. Jsou zde lidé, kteří mají spoustu nápadů, které vypadají bláznivě a nemožně, ale pak se ukáže, že to funguje a mění to svět,“ říká Brešová.


Přečtěte si rozhovor:

Kiwi opouští šéfka. Mise je splněna, říká Lucie Brešová

 Lucie Brešová, Kiwi.com


„Když jsem nyní přemýšlela co dál, tak jsem měla pocit, že jsem nezaměstnatelná. Špatně totiž snáším, když mi někdo říká, co mám dělat, a tak o tom chci rozhodovat sama,“ dodává další pro ni asi dost typickou myšlenku.

Pro další kariéru má hodně solidní předpoklady. Vystudovala Finance and Strategy na elitní pařížské univerzitě Sciences Po. Kromě angličtiny a francouzštiny ovládá i polštinu. První pracovní zkušenosti sbírala v EY v oblasti poradenství. „Tam jsem zjistila, že asi nejsem to správné korporátní zvířátko,“ usmívá se. Pak pracovala v Jihomoravském inovačním centru, odkud to pak byl už jen krůček do Kiwi, tenkrát ještě fungující pod původním jménem Skypicker.

Kromě práce ale Lucie stíhá ještě mnoho dalšího. Třeba leze po skalách, jezdí na kole, ale především si už před delším časem udělala kapitánský průkaz a lze ji potkat na moři.

Návštěva v Kiwi.com: Podívejte se, odkud prodává letenky miliardář Oliver Dlouhý

O Kiwi dále čtěte:

Křehká dohoda v Kiwi. Prodej firmy se blíží

Více než dvojnásobně. Obrat Kiwi.com loni vzrostl na 700 milionů eur

Kiwi.com bude k letenkám nabízet i turistické informace

Český Zuckerberg chce ovládnout světový cestovatelský byznys. Denně prodá letenky za 50 milionů


Ohodnoťte tento článek
Diskuze