Udržitelnost a přínos místním: rezort českých miliardářů na Zanzibaru získal zelené ocenění - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Udržitelnost a přínos místním: rezort českých miliardářů na Zanzibaru získal zelené ocenění

,

Rezort Zuri Zanzibar, kterou vybudovala finanční skupina RSJ, získal jako první hotelový komplex na světě zlatou certifikaci organizace EarthCheck. Ta je udělována v oblasti cestovního ruchu. Kromě hodnocení dopadů na životní prostředí zohledňuje i ekonomický a sociokulturní přínos pro místní komunitu.

V loňském roce se otevřel pětihvězdičkový hotelový rezort Zuri Zanzibar na stejnojmenném ostrově v Indickém oceánu. Australská společnost EarthCheck mu udělila zlatý certifikát za udržitelný design hotelu.

„Jsme hrdí na to, že jsme jako první rezort na světě získali toto prestižní ocenění organizace EarthCheck. Od počátku projektu jsme do výstavby hotelu zapojili jak místní obyvatele, tak i české inženýry, kteří do rezortu připravili špičkové technologie jako například úpravu mořské vody na pitnou a její následné využití na závlahu tropických zahrad,“ komentoval ocenění člen představenstva finanční skupiny RSJ Lukáš Musil.

Kolik jste ochotni utratit za týden dovolené s rodinou?

Zakladatel organizace EarthCheck Stewart Moore oceňuje zejména přístup majitelů rezortu k místní komunitě a životnímu prostředí. „Podniká praktické a smysluplné kroky k zajištění kvalitní dovolené pro své hosty. Jsme rádi, že budeme moci jejich ekologické snahy podporovat i do budoucna,“ prohlásil Moore.


Dejčmarův luxus na Zanzibaru: s Čechy se nepočítá, týden stojí 400 tisíc

Pláž Zuri v resortu Zuri Zanzibar.


Resort využívá na osobu a noc o 52 procent méně elektřiny, než je běžné u podobných projektů. Úspor dosahuje například využíváním systému Evening Breeze, který vytváří mikroklima kolem lůžka a spotřebuje o sedmdesát pět procent méně elektřiny než běžná klimatizace.

Zuri Zanzibar není závislý na vodovodní infrastruktuře ostrova, využívá odsolování mořské vody. Podporuje také komunitní iniciativy ve vesnici Kendwa. Kromě výstavby místních škol to je i hloubení studní. Podporuje také to, aby lidé z ostrova získali práci v rámci sektoru turistického ruchu.

Dále čtěte:

Švýcaři zuří: Vítek zničil sen o olympiádě, vyvlastněte ho

 Zavřená lanovka, ilustrační foto

Zanzibar, Hvar či Maledivy. Bohatí Češi investují do turistiky pro radost i pro peníze

Přepych v Dalmácii: miliardář Vítek investuje v Chorvatsku půl miliardy

15 důvodů, proč ještě nejste bohatí. A nejspíš ani nebudete

Superjachty aneb Tři důvody proč konečně zbohatnout

Ohodnoťte tento článek
Diskuze