Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

Člen vedení společnosti Stiebel Eltron Nicholas Matten.
Člen vedení společnosti Stiebel Eltron Nicholas Matten.
Autor: Stiebel Eltron

Tepelná čerpadla sehrají při snižování emisí klíčovou roli, říká manažer Stiebel Eltron Matten

09. října, 15:05  -  František Novák
Člen vedení společnosti Stiebel Eltron Nicholas Matten.
Člen vedení společnosti Stiebel Eltron Nicholas Matten.
Autor: Stiebel Eltron
09. října, 15:05

Klimatická politika německé vlády má být pro průmysl příležitostí k zavádění nových technologií a zvýšení své konkurenční výhody. Tvrdí to obchodní, marketingový a finanční ředitel německého výrobce tepelných čerpadel Nicholas Matten. V oblasti vytápění a chlazení budov je právě využití tepelných čerpadel klimaticky šetrným řešením.

Česká republika je pro německou rodinnou firmu Stiebel Eltron důležitým trhem pro expanzi ve střední a východní Evropě. Firma ve své pražské centrále představila nový showroom s pěti tepelnými čerpadly. „Jsme pyšní na to, že zde může prezentovat své technologie. Pro nás to je závazek využívat obnovitelné technologie na místním trhu, kterému věříme. Investujeme také do lidí a infrastruktury v ČR,“ zdůraznil Matten v rozhovoru pro web Euro.cz.

Firma vyrábí tepelná čerpadla v Evropě a doufá, že také český zákazník bude v následujících letech více investovat do nových technologií. Německý manažer, jenž je také členem představenstva Federace německého teplárenství, tvrdí, že německá vláda se v rámci své klimatické politiky vydala správným směrem, ale zatím se jedná o první krůček na cestě ke společnosti bez masivního využívání fosilních paliv.

Jak vnímáte klimatický balíček německé vlády?

Mám k tomu dvě poznámky. Mohlo by se udělat více. Takové názory zaznívají v průmyslu i v médiích. Na druhou stranu, za poslední rok se politika posunula hodně dopředu. Na čem se dohodla vládní koalice, by ještě před rokem nebylo myslitelné. V rámci naší firmy Stiebel Eltron to považujeme za první dobrý krok na cestě, kterou se máme vydat.