Omezení na českých dálnicích v létě 2018 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Dopravní kolaps na obzoru: omezení na českých dálnicích v létě 2018

,
Dopravní kolaps na obzoru: omezení na českých dálnicích v létě 2018
Zdroj: čtk

Řidiče čekají na českých dálnicích o letních prázdninách řada uzavírek a dopravních omezení. Čtěte, kde bude třeba obrnit se trpělivostí.

Řidiči se v letních měsících setkají s řadou pokračujících či začínajících oprav na dálnicích i dalších silnicích po celé republice. Během července zahájí silničáři na dálnicích pět nových oprav. Podívejme se na ty úseky, kde se dají čekat komplikace.

Dálnice D1 mezi Prahou a Brnem
Zde budou pokračovat opravy na sedmi místech: 9,5 – 16,6 km u Prahy, 34 – 41km Ostředek – Šternov, 75 – 81 km, Hořice – Koberovice, 90 – 104 km Humpolec – Větrný Jeníkov, 112 – 119 km Jihlava – Velký Beranov, 146 – 153 km Vel. Meziříčí vých. – Lhotka, 181,8 – 189,6 km u Brna
Pro zajištění maximální možné plynulosti provozu budou veškeré opravy podle silničářů organizovány tak, aby řidiči vždy měli k dispozici dva pruhy v každém směru, byť budou zúžené.
Během srpna by se mohlo na dálnici D1 řidičům částečně ulevit díky plánovanému dokončení úseků mezi Jihlavou a Velkým Beranovem a mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Přesné datum dokončení Ředitelství silnic a dálnic ČR nyní nezná.
Před prázdninami skončí práce také na rekonstrukci úseku mezi 181. a 189. kilometrem směrem na Prahu, omezení však pro řidiče neskončí, protože na začátku července se práce přesunou do druhého směru.

Pramen: ŘSD


Ověřte si:

Kolik stojí benzin na cestě k moři?

ilustrační foto


Začátky oprav na ostatních dálnicích

Během července zahájí silničáři velké opravy na dalších čtyřech dálničních úsecích. Práce odstartují na dvou úsecích dálnice D10 mezi Prahou a Krkonošemi. Budou se opravovat úseky mezi Tuřicemi a Benátkami a rovněž mezi Radonicí a Svémyslicí.

Opravy plánují silničáři zahájit i na plzeňské D5, na které bude kvůli opravám omezen provoz mezi 61. a 64. kilometrem.

Rekonstrukce vozovky v červenci začne i na královehradecké dálnici D11 mezi 62. a 63,5. kilometrem. Na této dálnici navíc budou pokračovat práce na prvních osmi kilometrech.


NAŠE RADA:

Stala se vám nehoda v zahraničí? Jak ji správně řešit

 Dopravní nehoda


Kromě zpráv v médiích a četných komerčních aplikací najdou motoristé aktuální informace o dopravě na hlavních tazích v Česku na www.dopravniinfo.cz, zde rovněž včetně mobilní aplikace.

K dispozici bude pro řidiče také bezplatná dálniční asistenční služba, kterou budou nepřetržitě zajišťovat pracovníci ŘSD.

Zdroj: Tým silniční bezpečnosti


NÁŠ TIP:

Kalkulačka pro výpočet nároku na dovolenou 2018


Čtěte také:

Nový cestovní pas do 24 hodin.

Nehoda se zraněním? Platit můžete, i když máte povinné ručení

Když zkrachuje cestovní kancelář, máte nárok na vrácení všech peněz

Pojistné desatero před cestou do zahraničí

 ilustrační foto


Ohodnoťte tento článek
Diskuze