Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Deprese, ilustrace
Deprese, ilustrace
Autor: Profimedia.cz

Polovina amerických mileniálů odešla z práce, aby si zachovali psychické zdraví

09. října, 06:27  -  adk
 Deprese, ilustrace
Deprese, ilustrace
Autor: Profimedia.cz
09. října, 06:27

Duševní hygiena a mentální zdraví ztrácí stigma. Mladí lidé o svůj psychický stav pečují lépe než předchozí generace. Kvůli zachování duševního zdraví se nebojí ani odejít ze zaměstnání. Vyplývá to ze studie společností Mind Share Partners, SAP a Qualtrics.

Mileniálové a příslušníci generace Z, tedy lidé narození v 80. a 90. letech a také na počátku tisíciletí, boří tabu, které platilo za jejich předků – přestávají se bát mluvit o duševním zdraví. Psychické problémy zapříčiní jen ve Spojených státech amerických ročně 217 milionů ztracených pracovních dní a zaměstnavatele stojí téměř 17 miliard dolarů.

Autoři studie uvádějí, že polovina amerických mileniálů a tři čtvrtiny příslušníků generace Z opustily své zaměstnání kvůli psychickým problémům. Většina respondentů si také myslí, že by zaměstnavatelé měli dělat pro duševní zdraví zaměstnanců více.

I přesto, že mladí lidé jsou otevřenější, není jim příjemné mluvit o svých problémech s vedením nebo oddělením lidských zdrojů. Zaměstnavatelé by si proto měli uvědomit, že „duševní zdraví není jen HR problémem,“ uvádí se ve studii. Proto se také nedá vyřešit „zaškrtnutím správných kolonek“.