Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Mileniály láká flexibilní pracovní doba, ilustrační foto
Mileniály láká flexibilní pracovní doba, ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz

Kolik „stojí“ mileniál? 12 týdnů dovolené

21. března, 13:12 - adk
 Mileniály láká flexibilní pracovní doba, ilustrační foto
Mileniály láká flexibilní pracovní doba, ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz
21. března, 13:12

Australská pobočka poradenského gigantu EY přistoupila k velkorysým zaměstnaneckým benefitům, jimiž se snaží nalákat zejména mileniály a rodiče s malými dětmi. V honu na talenty zavádí dlouhé dovolené a zkrácené i flexibilní úvazky.

EY cílí zejména na mileniály, tedy příslušníky mladé generace narozené v 80. nebo 90. letech. „Příští rok budou mileniálové tvořit 80 procent zaměstnanců EY po celém světě,“ řekla listu The Independent partnerka v pobočce firmy pro Oceánii Kate Hillman. Právě mileniálové zpravidla preferují flexibilní pracovní dobu.

Firma zavádí šest až 12 týdnů dovolené „pro život“. Volno je sice neplacené, společnost ale vyzývá zaměstnance k tomu, aby ji využili pro cestování, rozšiřování kvalifikace nebo dobrovolnické činnosti. „Vylepšujeme (benefity) proto, abychom nepřišli o zaměstnance, kteří se chtějí věnovat svým vášním,“ vysvětlila Hillman. Za pravdu jí dává také průzkum firmy, podle něhož flexibilní pracovní prostředí zvyšuje nasazení zaměstnanců o 11 procent.

Zaměstnanci přivítali novinky s nadšením. Kathryn Raineiri, poradkyně ve společnosti, řekla listu Daily Mail, že se dříve obávala, aby žádost o neplacené volno negativně neovlivnila její kariéru. „Požádám o tři měsíce dovolené, abych si rozšířila obzory objevováním světa a různých kultur,“ uvedla Raineiri. Firma se postará o to, aby její pracovní náplň byla efektivně rozdělena mezi kolegy a především, aby se Raineiri vrátila zpět na své původní místo.