Komplikace při cestách na jih: Tyrolskem jen po dálnici, země na víkendy uzavře silnice nižších tříd - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Komplikace při cestách na jih: Tyrolskem jen po dálnici, země na víkendy uzavře silnice nižších tříd

, red, čtk,
Komplikace při cestách na jih: Tyrolskem jen po dálnici, země na víkendy uzavře silnice nižších tříd
Zdroj: CC0 via Pixabay

Úřady v rakouské spolkové zemi Tyrolsko v nejrušnějších časech letní sezony uzavřou trasy, které řidiči směřující na dovolenou používají k tomu, aby se vyhnuli zácpám na dálnici nebo placení dálničního mýta. Informoval o tom tyrolský hejtman Günther Platter. Silnice budou zavřeny do poloviny září každý víkend od sobotní 7. ranní hodiny do nedělní 19. hodiny. Zákaz postihne osobní vozy, nákladní vozy i motocykly.

Uzavírat se budou úseky silnic za sjezdy z dálnice, kam navigační zařízení navádějí motoristy, kteří hledají alternativní cestu. Opatření se týká oblasti Innsbrucku a části dálnice, která vede k Brennerskému průsmyku na hranici s Itálií.

Šéf tyrolské dopravní policie Markus Widmann řekl, že rakouské úřady podnikly takové kroky, aby navigace řidičům uzavřené úseky neukazovaly jako objízdné trasy. Auta tak zůstanou na dálnici.

Chystáte se v létě do Rakouska?

Zákaz se vztahuje na tranzitní dopravu, lidí mířících do Innsbrucku nebo okolních vesnic se netýká. Poprvé začal platit dnes, na jeho dodržování dohlíží policisté u dálničních sjezdů, kteří na základě vlastního úsudku rozhodují, zda auta mohou pokračovat v jízdě, anebo se mají vrátit na dálnici. Zákaz bude platit do poloviny září vždy od sobotní sedmé hodiny ráno do nedělní sedmé hodiny večer.


Cesta na dovolenou: kde si při tankování připlatíte i osm korun za litr?


Agentura APA uvádí, že o uplynulých víkendech motoristé, kteří se díky navigacím snažili vyhnout dálnici, způsobili komplikace v některých vesnicích mezi Innsbruckem a Brennerem. Jejich starostové si stěžovali, že se stávalo, že mezi auty nemohli projet vozidla záchranářů.

S podobným opatřením jako v okolí Innsbrucku musejí řidiči mezi 13. červencem a 18. srpnem počítat i ve spolkové zemi Salcbursko na dálnici A10, která patří k důležitým tahům směrem na jih. Uzavírat se budou podle místních médií některé sjezdy z dálnic vedoucí k objízdným trasám. O které půjde, se bude rozhodovat podle aktuálně vyhodnocovaných dat. Řidiči se to přímo na dálnici dozvědí díky mobilním dopravním značkám, sjezdy budou zatarasené.

Zákazy se budou v Salcbursku týkat i místních obyvatel. Na dodržování zákazů bude dohlížet policie a soukromé bezpečnostní firmy.

Čtěte také:

Jak dostat zpět peníze po krachu cestovky

Pojistné desatero před cestou do zahraničí

Cestovní pojištění k platební kartě: jaké jsou výhody a nevýhody?

Dálniční známky na Slovensku fungují pouze elektronicky. Stojí od 10 do 50 eur

Autem do Rakouska: jakou dálniční známku potřebujete?

Končí vám platnost řidičského průkazu? Od července 2018 je výměna rychlejší a jednodušší

Ohodnoťte tento článek
Diskuze