Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

Nádraží Holešovice, ilustrační foto
Nádraží Holešovice, ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz

DPP založí společný podnik se soukromou firmou. Opraví stanici Nádraží Holešovice

25. září, 18:16 - čtk
Nádraží Holešovice, ilustrační foto
Nádraží Holešovice, ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz
25. září, 18:16

Pražský dopravní podnik (DPP) se dohodl se společností Nové Holešovice Development náležící developerům Karlín Group a Ungelt Group na založení společného podniku k opravě severního vestibulu stanice metra Nádraží Holešovice. Podle webu E15.cz je to poprvé, kdy DPP založí společný podnik se soukromou firmou.

„Podpis smlouvy s investorem čekáme do konce října,“ citoval web E15.cz mluvčího DPP Daniela Šabíka. Podnik bude mít formu akciové společnosti se základním kapitálem deset milionů korun. „Postavení DPP bude u všech kvalifikovaných rozhodnutí rovnocenné investorovi,“ řekl dále mluvčí. V tříčlenném představenstvu bude mít dva zástupce soukromý investor a jednoho DPP, v dozorčí radě bude poměr obrácený.

DPP si od plánu slibuje úspory při opravách stanice a získání nových finančních zdrojů například z pronájmu kanceláří nebo obytných prostor, které chce společný podnik stavět na území mezi ulicemi Argentinská, Vrbenského, Partyzánská a řekou Vltavou. Možností je i stavba nových vestibulů stanice metra. Celkově se bude stavět na desítkách tisíc metrů čtverečních, tři parcely o rozloze téměř osm tisíc metrů čtverečních společnému podniku prodá sám DPP.

Spolupráci se soukromníkem při rozvoji stanic DPP zvažuje i v případě plánované nové linky metra D. Zástupci města a podniku v minulosti uvedli, že soukromník může v podobných případech nabídnout know-how a kapitál. Velký společný podnik ohledně metra D plánovala minulá politický reprezentace, na základě tendru mělo partnerství vzniknout se skupinou Penta. Současná koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) plán pozastavila, o dalším postupu zatím nerozhodla.