Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

Německé dráhy, ilustrační foto
Německé dráhy, ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz

Vlaky místo letadel. Němečtí Zelení prosazují zrušení vnitrostátních letů

26. července, 12:03  -  František Novák
Německé dráhy, ilustrační foto
Německé dráhy, ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz
26. července, 12:03

Asociace Pro Bahn se ohradila proti návrhu německých Zelených, aby byly do roku 2035 zrušeny veškeré vnitrostátní lety v Německu a byly nahrazeny železničními spoji. Takový krok je podle ní nereálný. Politici chtějí vysoké zdanění leteckého paliva a více dotací pro železnici, aby mohla zlevnit dopravu. Cestující by se měli dostat po celém Německu po kolejích do čtyř hodin.

Němečtí Zelení, kteří se v červnovém průzkumu veřejného mínění stali prvně v historii nejsilnější stranou v zemi a teoreticky mohou za dva roky sestavovat německou vládu, ve svých materiálech navrhují, aby do roku 2035 fakticky skončily vnitrostátní lety a nahradilo je ekologičtější cestování vlaky.

„Na sto procent nebude železnice do roku 2035 schopna pokrýt zvýšené požadavky na mobilitu,“ ohradil se proti zelenému nápadu mluvčí asociace cestujících na železnici Pro Bahn Karl-Peter Naumann.

„Trasu jako Hamburk-Mnichov nebude pravděpodobně možné zkrátit na pouhé čtyři hodiny,“ komentoval jeden z návrhů z dílny německých Zelených. Ti chtějí v rámci reformy dopravy dosáhnout toho, aby vlak dovezl cestující všude po Německu do čtyř hodin. V obecné rovině ale Naumann souhlasí s podporou kolejové dopravy.