Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Hradní kancléř Vratislav Mynář
Hradní kancléř Vratislav Mynář
Autor: čtk

Mynář se scházel i s bývalým ministrem Kněžínkem. Naléhal na něj v kauze Bartík

 Weikert 28. května, 10:10  -  Petr Weikert, Jan Novotný
 Hradní kancléř Vratislav Mynář
Hradní kancléř Vratislav Mynář
Autor: čtk
28. května, 10:10

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář se dvakrát sešel s bývalým ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem. Jednali spolu mimo jiné o Zemanově podnětu ke stížnosti pro porušení zákona ve sporu prezidenta s někdejším brněnským zastupitelem Svatoplukem Bartíkem. Vyplývá to ze záznamů ministerstva spravedlnosti. Kněžínek nakonec vyhověl a stížnost podal. Schůzky s Mynářem ale byly podle informací týdeníku Euro jedním z důvodů, proč Kněžínek podal rezignaci.

Na začátku letošního roku se bývalý ministr Jan Kněžínek sešel na žádost Hradu s kancléřem Vratislavem Mynářem, který ho přesvědčoval o tom, aby podal stížnost pro porušení zákona kvůli odložení trestního oznámení na bývalého brněnského zastupitele a poradce premiéra Bohuslava Sobotky Svatopluka Bartíka. Ten o prezidentu Miloši Zemanovi tvrdil, že má rakovinu.

Kněžínek Mynářovi v této věci vyhověl a stížnost k Nejvyššímu soudu skutečně podal, ačkoli sám uvedl, že takový postup v neprospěch podezřelého není standardní. Pokud by totiž Nejvyšší soud nakonec shledal, že je stížnost oprávněná, může jen vynést akademický výrok, ale podezřelého už nijak potrestat v pravomocně skončené věci nemůže.

Kněžínek svou schůzku s Mynářem o kauze Bartík oficiálně zaevidoval. Proč se s Mynářem osobně mezi čtyřma očima setkal a zda byla kauza Bartík skutečně jediným důvodem setkání, už ale neobjasnil. „Nepamatuji se,” uvedl.