Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
Autor: čtk

Faltýnkova spojka na aktéry brněnské korupce: synův kamarád z dětství

 Weikert 23. března, 14:00  -  Petr Weikert, Jan Novotný
 Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
Autor: čtk
23. března, 14:00

Jaroslav Faltýnek má kromě svého zapojení do kauzy kolem miliardového mýtného tendru další starosti. Podle zjištění týdeníku Euro má vazby na aktéry machinací s veřejnými zakázkami na brněnské centrální městské části, kde se podle policie v posledních letech kšeftovalo s investicemi.

Druhý nejmocnější muž ANO Jaroslav Faltýnek rozehrál partii o svoji politickou budoucnost. Zatímco se policie probírá jeho zabaveným počítačem, je nucen odkrývat na veřejnosti svou roli v údajné korupční kauze kolem miliardového mýtného systému. A podle toho, co dosud řekl, v ní vězí až po uši. Navíc má vazby na aktéry údajné korupce na brněnské centrální městské části, kde se podle policie v posledních letech kšeftovalo s investicemi.

Podle zjištění týdeníku Euro zpracovával v roce 2016 řadu investičních objednávek na městské části Brno-střed člen brněnského hnutí ANO jistý Aleš Kvíčala. Ten patří mezi nejbližší přátele Faltýnkova syna Jiřího. Ve stejném roce, kdy Kvíčala působil na úřadě centrální brněnské části, prodal Jiřímu Faltýnkovi polovinu vinného sklípku v jihomoravských Popicích, kterou do té doby spoluvlastnil s druhým mužem ANO Jaroslavem Faltýnkem. Právě v roce 2016 se na Brně-střed odehrávala velká část podezřelých machinací se zakázkami.

Měl by Jaroslav Faltýnek odejít z politiky?